Офіційно

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект, покликаний ліквідувати корупційні схеми в оцінці майна

 Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді України ухвалити у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об`єктів нерухомості та прозорості реалізації майна», №2047-д, який прибирає корупційну схему з використанням так званих “електронних майданчиків” у процесі оцінки майна.

Відповідне рішення ухвалено сьогодні, 2 грудня, на засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

До тексту законопроекту до другого читання народні депутати подали 997 поправок. Співголова робочої групи народний депутат Мар’ян Заблоцький закликав парламентаріїв не зловживати своїми можливостями та не затягувати обговорення на комітеті.

Перший заступник голови Комітету Ярослав Железняк повідомив, що робоча група врахувала майже половину поданих поправок. Зокрема, були внесені зміни до процесу самостійного внесення даних для оцінки у базу Фонду державного майна України. Так, введені користувачем дані про нерухомість необхідно буде підтвердити офіційними документами. Перелік цих даних буде затверджений ФДМУ.

Мета законопроекту – дати можливість громадянам самостійно оцінювати власне майно на основі автоматичної оцінки бази ФДМУ. Законопроект зупиняє діяльність так званих “електронних майданчиків”, штучно створених для передачі даних про оцінку до бази ФДМУ.

Крім того, Комітет за результатами обговорення прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити за основу в першому читанні законопроект №2166, яким пропонується поширити пільги щодо сплати ЄСВ на пенсіонерів, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

 rada.gov.ua
 

Офіційно: