Офіційно

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №868/2019

Про відзначення державними нагородами України з нагоди 28-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально- економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого І ступеня

СМОЛІЯ Валерія Андрійовича – директора Інституту історії України Національної академії наук України, академіка НАН України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

БАЛАБАНОВА Костянтина Васильовича – ректора Маріупольського державного університету, Донецька область

Нагородити орденом «3а заслуги» II ступеня

ЖУКОВСЬКОГО Юрія Григоровича – директора виробничого структурного підрозділу «Шахтоуправління Тернівське» акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля», Дніпропетровська область

КОСЮКА Сергія Олексійовича – директора сільськогосподарського товариства «Перше травня», Херсонська область

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

КОВГАНА Всеслава Опанасовича – лікаря міської благодійної організації «Дитячий оздоровчо-спортивний клуб «Мала флотилія», м.Київ

КОЗИРЯ Георгія Власовича – пенсіонера, члена громадської організації «Клуб ветеранів плавання та спорту «Гаврилич Мастерс», м.Київ

КУКСЕНКА Володимира Миколайовича – начальника Божедарівського району контактної мережі структурного підрозділу «Криворізька дистанція електропостачання» регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця», Дніпропетровська область

ЛУПІЯ Ярослава Васильовича – кінорежисера-постановника акціонерного товариства «Одеська кіностудія»

МАРЦЕЛЯКА Олега Володимировича – професора кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ОПАНАСЮКА Юрія Володимировича – волонтера, м.Житомир

ПЕРЕВЕЗІЯ Віталія Олександровича – ученого секретаря Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса Національної академії наук України

ЧИЖЕВСЬКОГО Георгія Дмитровича – пенсіонера, члена громадської організації «Клуб ветеранів плавання та спорту «Гаврилич Мастерс», Миколаївська область

ЯКУШЕВА Івана Васильовича – заступника голови Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій

Нагородити орденом «За мужність» III ступеня

ГРИЦЕНКА Андрія Леонідовича – старшого сапера відділення Аварійно- рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

КАРПУСЬ Ларису Василівну – матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу, Запорізька область

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ДОВГАЛЮК Ірину Григорівну – директора державної установи «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії», м.Харків

ЛОГВИНОВУ Катерину Василівну – завідувача музею департаменту акціонерного товариства «Одеська кіностудія»

ОРЛИК Світлану Микитівну – завідувача відділу Інституту фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського Національної академії наук України

ПЕТРОВСЬКУ Ірину Геннадіївну – члена Всеукраїнської громадської організації «Асоціація інвалідів-спинальників України», м.Запоріжжя

СВЯТЕЦЬКУ Аллу Василівну – завідувача сектору Державного агентства лісових ресурсів України

СІЧЕНІКОВУ Тетяну Олександрівну – матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу, Рівненська область

ТОПЧІЙ Людмилу Семенівну – учительку, директора Одеської гімназії № 1 імені А.П.Бистріної

Нагородити медаллю «3а працю і звитягу»

КРИВОЗУБА Сергія Миколайовича – оглядача-ремонтника вагонів виробничого підрозділу служби вагонного господарства «Експлуатаційне вагонне депо Знам’янка» регіональної філії «Одеська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця», Кіровоградська область

ПАЛЮХА Валентина Володимировича – старшого електромеханіка дільниці відділу виробничого підрозділу «Львівське відділення» філії «Головний інформаційно- обчислювальний центр» акціонерного товариства «Українська залізниця»

РЕДЬКО Ольгу Яківну – маляра-штукатура товариства «Опорядбуд-2», м.Суми

ТАРАСЕНКА Олександра Олеговича – монтера колії структурного підрозділу «Запорізька дистанція колії» регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця»

Нагородити відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи

АНДРУШКІВА Богдана Миколайовича – завідувача кафедри Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ВЛАСЕНКО Ларисі Кирилівні – артистці драми, провідному майстрові сцени Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького

ЄРМИНЮ Йосипу Франтишковичу – професорові, завідувачу кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка

КУРИЛІВУ Ігорю Володимировичу – диригентові-хормейстеру, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

БІДИЛУ Олександру Івановичу – артистові-вокалісту, провідному майстрові сцени обласного комунального закладу «Харківський академічний театр музичної комедії»

ЛЕПЕНЦЮ Олегу Васильовичу – провідному майстрові сцени театрально- видовищного закладу культури «Київський академічний театр «Колесо»

ШЕВЧУКОВСЬКОМУ Андрію Юрійовичу – диригентові академічного симфонічного оркестру «Філармонія» обласного комунального концертно-видовищного підприємства «Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

АРЕНДАШУ Василю Васильовичу – інженерові, члену громадського об’єднання «Спілка будівельників Закарпаття»

БЕЗВЕРХНЬОМУ Олександру Андрійовичу – бригадирові майстрів з декоративного оздоблення і реставраційних робіт Одеського кафедрального Спасо- Преображенського собору

ПЕРЕГУДІ Андрію Миколайовичу – директорові товариства «Гарантбудінвест», м.Київ

ПОСТИЦІ Володимиру Вікторовичу – машиністові автогрейдера філії «Автодор № 3» дочірнього підприємства «Донецький облавтодор»

РУДЮ Петру Васильовичу – начальникові дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Промбуд-1» акціонерного товариства «Сумбуд»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

АНІКУШИНУ Андрію Валерійовичу – учителеві Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ВОЛОВИК Наталії Іванівні           – учительці школи І—III ступенів № 306 Деснянського району міста Києва

ГОЛЬДШТЕЙНУ Ігорю Борисовичу – учителеві ліцею «Наукова зміна», м.Київ

ПІНЧУКУ Василю Леонтійовичу – учителеві Фарбованського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І—III ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Яготинського району, Київська область

ПОСПЄЛОВУ Олексію Володимировичу – директорові Богданівської загальноосвітньої школи І—III ступенів Прибузької сільської ради Доманівського району, Миколаївська область

ШАМОВИЧУ Олександру Анатолійовичу – учителеві Русанівського ліцею міста Києва

ШИШКОВСЬКІЙ Тетяні Миколаївні – учительці Рукшинської загальноосвітньої школи І—III ступенів Хотинського району, Чернівецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БУКЕТОВУ Андрію Вікторовичу – завідувачеві кафедри Херсонської державної морської академії, доктору технічних наук, професорові

ДРОНОВІЙ Вікторії Леонідівні – першому заступникові директора державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», доктору медичних наук, професорові

КАЛЬЧЕНКУ Віталію Івановичу – директорові Інституту органічної хімії Національної академії наук України, доктору хімічних наук, професорові

ПОЛТОРЕЦЬКОМУ Сергію Петровичу – деканові факультету, професору кафедри Уманського національного університету садівництва, докторові сільськогосподарських наук, професору

ПОРОШИНУ Володимиру Миколайовичу – заступникові директора Інституту фізики Національної академії наук України, доктору фізико-математичних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ГЛИВІ Анатолію Миколайовичу – директорові – художньому керівнику Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка

ГОДЕВИЧУ Роману Івановичу – завідувачеві відділу, викладачу Черкаської дитячої школи мистецтв

ОРІЩЕНКУ Олегу Володимировичу – генеральному директорові – художньому керівнику державного підприємства «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В.Лисенка»

СОПІЛЬНЯКУ Миколі Миколайовичу – директорові Миколаївського коледжу дизайну Київського університету культури і мистецтв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БРИЧУ Василю Ярославовичу – проректорові Тернопільського національного економічного університету

ГУРСЬКІЙ Аллі Іванівні – директорові Департаменту Міністерства фінансів України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

АЛЕКСАНДРОВУ Едуарду Леонидовичу – головному інженерові Сєвєродонецького району електричних мереж товариства «Луганське енергетичне об’єднання»

ГУРАЛЬСЬКОМУ Володимиру Францовичу – начальникові Бердичівського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами електричної і теплової енергії у Житомирській області

ПАВЛИШИНУ Павлу Яремовичу – генеральному директорові відокремленого підрозділу «Рівненська атомна електрична станція»

ФЕДОРЕНКУ Леоніду Олексійовичу – директорові товариства «Рембудгрупсервіс», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

БЛІХАРУ Василю Євгеновичу – головному лікареві комунального підприємства «Тернопільська університетська лікарня»

ГИРАКУ Андрію Миколайовичу – лікареві комунального підприємства «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради

ДЗИГАЛУ Олександру Федоровичу – головному лікареві медико-санітарної частини акціонерного товариства «Ексімнафтопродукт», м.Одеса

ЗДВИЖКОВІЙ Вірі Миколаївні – завідувачеві відділення державного закладу «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України», м.Київ

КРИЗСЬКІЙ Тетяні Петрівні – головному лікареві державної наукової установи «Центр інноваційних медичних технологій НАН України», м.Київ

КУРИЛЯК Ользі Борисівні – лікареві відділення консультативної поліклініки комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ»

СКОРОПАДУ Тарасу Ярославовичу – головному лікареві Лисецької центральної районної лікарні Тисменицького району, Івано-Франківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

ЗОГИЮ Олександру Петровичу – лісничому Ріпкинського лісництва державного підприємства «Добрянське лісове господарство», Чернігівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

АНДРИЦУЛЯК Ірині Володимирівні – вишивальниці, Чернівецька область

МИРОНЮКУ Івану Івановичу – майстрові народної творчості, Івано- Франківська область

МОТРІЙ Світлані Іванівні – завідувачеві гончарної майстерні, учительці державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І—III ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

БОНДАРЕНКУ Миколі Петровичу – директорові інженерно-маркетингового центру акціонерного товариства «Сумський завод «Насосенергомаш»

ГРІВІНУ Сергію Анатолійовичу – заступникові головного конструктора науково-дослідного і проектно- конструкторського комплексу тягового електрообладнання державного підприємства «Завод «Електроважмаш», м.Харків

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ВІГУЛІ Валентині Іванівні – викладачеві комунального вищого навчального закладу «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради

ВОТІНОВУ Олександру Володимировичу – операторові-постановнику акціонерного товариства «Одеська кіностудія»

MEЛЬНИЧЕНКУ Василю Миколайовичу – голові Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України

НАГОРНЮКУ Сергію Вікторовичу – керівникові народного ансамблю народної пісні «Щербів» Ружинського районного будинку культури, Житомирська область

ОЛІЙНИКУ Володимиру Миколайовичу – керівникові художньому Хорольського районного будинку культури, Полтавська область

ПОПОВІЙ Аллі Василівні – завідувачеві бібліотеки Херсонського Таврійського ліцею мистецтв Херсонської міської ради

СЕВРУК Олені Василівні – головному спеціалістові відділу Міністерства культури, молоді та спорту України

ШУТКО Наталії Юріївні – викладачеві комунального вищого навчального закладу «Ужгородський музичний коледж імені Д.Є.Задора» Закарпатської обласної ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БОЧЕЛЮКУ Віталію Йосиповичу – завідувачеві кафедри Національного університету «Запорізька політехніка»

ЄВТУШЕНКО Раїсі Іванівні – головному спеціалістові відділу Міністерства освіти і науки України

ЄРЕМЄЄВІЙ Галині Олександрівні – завідувачеві Золотівської філії І – II ступенів № 7 опорного навчального закладу «Золотівська загальноосвітня школа І—III ступенів № 5 Попаснянської районної ради Луганської області»

КЛИНОВСЬКІЙ Надії Василівні – учительці, заступникові директора Ліцею міжнародних відносин № 51 Печерського району м.Києва

ПАНЧЕНКО Алевтині Геннадіївні – директорові Миколаївської загальноосвітньої школи І—III ступенів № 17 імені Саражана В.Г. Миколаївської міської ради

ПОЛІЩУК Ірині Євгенівні           – завідувачеві кафедри Херсонського державного університету

ПРОСКУНІНУ Володимиру Миколайовичу – проректорові державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», Донецька область

СІМАХІНІЙ Галині Олександрівні – завідувачеві кафедри Навчально-наукового інституту харчових технологій Національного університету харчових технологій, м.Київ

ФРАСИНЮКУ Ігорю Івановичу – проректорові Національного університету «Одеська морська академія»

ХОЛЯВЦІ Володимиру Зеновійовичу – деканові факультету Львівського державного університету фізичної культури

ЦВІГУНУ Дмитру Петровичу – завідувачеві кафедри Вінницького інституту акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ДОМБРОВСЬКІЙ Ніні Іванівні – сестрі медичній старшій державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

КУЗІНУ Валерію Олександровичу – заступникові генерального директора – головному інженеру державної організації «Автобаза Державного управління справами»

НЕДЗЕЛЬСЬКОМУ Юрію Леонідовичу – старшому майстрові дільниці станції Козятин виробничого підрозділу «Київське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» акціонерного товариства «Українська залізниця», Вінницька область

ПЕТЮШЕНКУ Сергію Васильовичу – водію державної організації «Автобаза Державного управління справами»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ДУДАРУ Костянтину Костянтиновичу – директорові приватно-орендного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Колос», Вінницька область

МАЛЯРЕНКУ Олегу Юрійовичу – голові фермерського господарства «Основа», Миколаївська область

ЯРОВІЙ Марії Володимирівні – старшому менеджерові відділу товариства «Енселко Агро», Хмельницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ПАШКО Світлані Леонідівні – директорові Вараського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Рівненська область

ПЛЕСКАЧЕВСЬКОМУ Анатолію Михайловичу – директорові благодійного фонду, м.Дніпро

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

САЛКУ Миколі Леонідовичу – електрогазозварникові комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», Житомирська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

АНОШИНІЙ Наталії-Терезі Юріївні – заступникові завідувача відділу Головного управління Директорату Офісу Президента України

БІЛОУСУ Олександру Вячеславовичу – першому заступникові прокурора Миколаївської області

КАСЬКУ Віталію Вікторовичу – першому заступникові Генерального прокурора

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ГІЛІНУ Олександру Валерійовичу – старшому тренерові-викладачу Херсонської міської дитячо-юнацької спортивної школи № 3 Херсонської міської ради

ЄРЬОМЕНКУ Едуарду Анатолійовичу – заступникові директора навчально-наукового інституту спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації, професору кафедри Університету державної фіскальної служби України, Київська область

ЗАЛОЙЛУ Володимиру Васильовичу – доцентові кафедри Національного університету фізичного виховання і спорту, м.Київ

КАМЕРИЛОВУ Олегу Єгоровичу – старшому тренерові-викладачу Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності

КІРІЛОВУ Юрію Олексійовичу – старшому тренерові-викладачу відділення дитячо-юнацької спортивної школи Калуської міської ради, Івано-Франківська область

МИЦИКУ Володимиру Петровичу – начальникові управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ДУТЦІ Василю Яковичу – доцентові кафедри Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, Івано-Франківська область

НЕЧАЙ-СОРОЦІ Світлані Аркадіївні – художникові-графіку, м.Вінниця.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

 

 www.president.gov.ua
 

Офіційно: