Офіційно

Олексій Данілов: РНБО України розробила п’ять сценаріїв реінтеграції тимчасово окупованих територій

Рада національної безпеки і оборони України розробила п`ять сценаріїв реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Про це заявив Секретар РНБО України Олексій Данілов, відкриваючи панельну дискусію «Припинення вогню та розведення військ на Донбасі: безпекові та гуманітарні аспекти» у рамках Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» у четвер у Києві.

За словами О. Данілова, РНБО України вивчила ситуацію на тимчасово окупованих територіях і розробила п`ять сценаріїв їх реінтеграції. «Робота триває з першого дня, ми ретельно вивчили ситуацію не лише всередині нашої держави, але й навколо», – зазначив він, додавши, що «усі розроблені сценарії – лише на користь України».

При цьому, ключовим аспектом врегулювання ситуації на Донбасі, на переконання Секретаря РНБО України, є вирішення гуманітарного питання. «Наш головний пріоритет – створення гуманітарних коридорів для жителів тимчасово окупованих територій. Ці люди мають право вільно перетинати лінію розмежування», – підкреслив він.

Під час виступу Секретар РНБО України наголосив, що серед ключових питань, які мають бути вирішені під час зустрічі у Нормандському форматі, зокрема: повернення наших військовополонених; припинення вогню по всій лінії фронту; врегулювання ситуації щодо контролю України над кордоном з РФ; проведення виборів на тимчасово окупованих територіях виключно згідно з українським законодавством.

У цьому контексті О. Данілов підкреслив, що під час зустрічі 9 грудня Президент України не допустить жодних капітуляційних кроків. «Президент України Володимир Зеленський не зробить жодних кроків, які б зашкодили національним інтересам нашої держави і могли б бути розцінені як капітуляція», – заявив він.

Фотогалерея

 rnbo.gov.ua
 

Офіційно: