Офіційно

Для виборців з числа внутрішньо переміщених осіб надважливі швидкі та дієві рішення щодо захисту їх прав, – член ЦВК Ю.Мірошніченко

25 листопада члени Центральної виборчої комісії Юрій Буглак та Юрій Мірошниченко взяли участь в заході “Довгострокові рішення для внутрішньо переміщених осіб: подальші кроки”. Зустріч була організована у Києві спільно з Норвезькою радою у справах біженців та Офісом ООН з координації гуманітарних питань.

Для вибудовування стратегії подолання проблеми тривалого внутрішнього переміщення Норвезькою радою у справах біженців було підготовлено і представлено ключовий міжнародний документ “Рамкова програма довгострокових рішень Міжвідомчого постійного комітету”. У ньому міститься керівництво для реалізації довгострокових рішень для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Визнаючи надзвичайну важливість презентованої стратегії, в обговоренні якої взяли активну участь члени Комісії, Ю.Буглак відзначив, що не менш актуальним викликом сьогодення є захист виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. “Центральна виборча комісія постійно опікується цією проблемою всіма доступними для неї способами, – зазначив він. – Так, свого часу ЦВК запропонувала громадськості долучитися до обговорення змін до чинного законодавства у цій сфері, підготовлених Комісією, що мало позитивний результат”.

За словами його колеги Ю.Мірошніченка, особливо з огляду на наближення місцевих виборів, які заплановані на 2020 рік, для виборців з числа ВПО вже зараз надважливі швидкі та дієві рішення щодо змін виборчого законодавства в частині, що стосуються посилення захисту їх виборчих прав. “Тому ЦВК неодмінно пропонуватиме законодавцю врахувати напрацьовані нею пропозиції, які отримали схвальні відгуки від громадянського суспільства”, – додав він.

Як відзначили учасники, позитивним є той факт, що під час заходу були об’єднанні зусилля представників високого рівня центральних органів влади, посольств та дипломатичних місій, гуманітарних організацій, а також організацій громадянського суспільства.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії

 www.cvk.gov.ua
 

Офіційно: