Офіційно

День дитини: столичні ювенальні поліцейські розповіли школярам про їхні права

Учні п’ятих-дев’ятих класів активно долучилися до спілкування з правоохоронцями. Аби підвищити правову культуру дітей, ювенальні інспектори підготували свою розповідь у формі інтерактивної лекції.

З нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини й у рамках просвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО» столичні ювенальні поліцейські завітали до учнів спеціалізованої школи №15 з поглибленим вивченням англійської мови Голосіївського району аби розповісти їм про права, якими наділений кожен неповнолітній громадянин України.

«Дитячі» поліцейські столичного главку Аліна Даценко і Світлана Гекалюк розповіли, як може захистити себе школяр, коли хтось порушує його права:

«Наприклад розберемо право на захист. Якщо проти вас вчинені неправомірні дії, кривдник повинен нести за це відповідальність передбачену законом. Про кожен факт насильства необхідно інформувати батьків, вчителів й правоохоронців, а ми у свою чергу безухильно реагуємо на це».

У формі гри школярі відповідали на питання поліцейських, цікавилися їхньою роботою, а також темою булінгу й домашнього насильства. Поліцейські наголосили, що жодне повідомлення щодо вчинення злочинів стосовно дитини розглядається поліцією невідкладно і залучаються максимально усі сили, щоб захистити малечу та притягнути до відповідальності зловмисника.

Ювенальні інспектори Голосіївського управління поліції Тарас Сайчук і Захар Суліцький розповіли школярам, для чого важливо бути обізнаним у правовому колі: 

«Обізнаність це первинна ланка правосвідомості, якщо ти знаєш свої права, ти вмієш правильно реагувати на неправомірні вчинки й захищати себе й оточуючих від правопорушень». Наприкінці зустрічі поліцейські роздали школярам інформаційні листівки з порадами щодо особистої безпеки й правового виховання.

Відділ комунікації поліції Києва Христина Кір’якова

 kyiv.npu.gov.ua
 

Офіційно: