Офіційно

Київські поліцейські викрили організовану злочинну групу, яка незаконно переправляла громадян через державний кордон

З цією метою зловмисники орендували офіси у столиці, де виготовляли підроблені документи за допомогою яких займались переправленням іноземців та громадян України закордон. Розпочато кримінальне провадження у рамках якого правоохоронці провели п’ять обшуків за адресами мешкання фігурантів та у офісах підприємств і вилучи речові докази їх злочинної діяльності.

У ході проведення цільових профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант» співробітники управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми столичного главку поліції спільно зі слідчими Печерського управління поліції та під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 6 припинили діяльність організованої злочинної групи, яка незаконно переправляла громадян закордон.

Т.в.о. начальника відділу Олексій Гаврилюк розповів, у ході досудового розслідування поліцейські встановили, що 46-річна організаторка разом із 49-річним співучасником злочинної групи орендували офіси у Києві, де здійснювали свою злочинну діяльність:

«Крім цього ми з’ясували, що разом з ними співпрацювало ще двоє осіб: 46-річний киянин та 30-річна мешканка Київської області. Зловмисники діяли за такою схемою: підшукували клієнтів та виготовляли підроблені документи, а саме довідки з місця роботи, заробітну плату, про рух грошових коштів на банківських рахунках і дипломи. Після чого переправляли іноземців та українців закордон».

Організаторку злочинної групи затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Щодо інших співучасників – вирішується питання про їх статус у кримінальному провадженні.

«За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Також поліцейські провели санкціоновані за адресами проживання фігурантів та у офісах, де вони здійснювали незаконну діяльність і вилучили підроблені документи, печатки, комп’ютерну техніку, предмети ззовні схожі на вогнепальну зброю і набої та гроші», – додав правоохоронець.

Відділ комунікації поліції Києва

Анастасія Костюченко

 kyiv.npu.gov.ua
 

Офіційно: