Офіційно

Столичні поліцейські прочитали учням лекцію з попередження правопорушень

Ініціатором пізнавальної зустрічі з підлітками став директор гімназії № 283, яка запросила працівників ювенальної превенції Деснянського управління поліції роз’яснити про адміністративну відповідальність.

Правоохоронці зустрілися з учнями 9 класів, яким підготували лекцію на тему відповідальності за нанесення матеріальної шкоди навчальній установі.

Як розповіла інспектор ювенальної превенції Деснянського управління поліції Софія Янковська, напередодні зустрічі до поліції звернувся директор школи, який виявив написи з нецензурними висловами на стіні адмінбудівлі:

«Ми припускаємо, що появі написів можуть бути й учні, а відтак нагадали їм про наслідки, які настають від вказаних дій. Також ми попередили, що за дії неповнолітніх відповідатимуть їх батьки. Тому не треба порушувати закон, аби не створювати проблем як для себе, так і для своїх близьких».

Нагадаємо, що у разі встановлення правопорушника, який наніс матеріальні збитки навчальній установі, але не досяг 16 років, то на його батьків чекає відповідальність за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Особи від 16 років нестимуть відповідальність за ст. 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахування двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Відділ комунікації поліції Києва

Наталія Федоровська

 kyiv.npu.gov.ua
 

Офіційно: