Офіційно

Міноборони закуповуватиме оклюзійні пов’язки після запуску їх серійного виробництва, – медична служба ЗС України

У зв’язку з появою критичних зауважень на адресу Міністерства оборони України щодо нездійснення закупівель оклюзійних пов’язок для медичних аптечок, Головне військово-медичне управління Збройних Сил України повідомляє наступне:

У 2017–2019 роках Міністерство оборони України не закуповувало оклюзійні пов’язки через відсутність технічних регламентів виробників на зазначений виріб медичного призначення (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013р. №753 “Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів”). Іншою проблемою була відсутність пропозицій на фармацевтичному ринку України, а також реєстрація цього виробу в Державному реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення.

На цей час деякими вітчизняними виробниками надано інформаційні листи, де вказано, що серійне виробництво зазначеного медичного виробу планується розпочати наприкінці 2019 – початку 2020 року.

Після запуску серійного виробництва оклюзійних торакальних пов’язок, їх закупівля оборонним відомством буде організована у необхідномуобсязі, із суворим дотриманням вимог чинного законодавства, яке регулює здійснення державних закупівель.

Разом з тим, варто наголосити, що на сьогоднішній день бойові медики Збройних Сил України під час надання допомоги пораненим використовують аптечки та наплічники держав-членів НАТО, які надані медичній службі країнами-партнерами в якості гуманітарної допомоги. Ускладіцихаптечокєтакожіоклюзійніналіпки. Зазначеними засобами, передусім, забезпечуються підрозділи ЗС України, які виконують бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. Крім того, відповідно до нормативних документів Міноборони та Генерального штабу Збройних Сил України, у разі відсутності оклюзійної пов’язки, використовується оболонка індивідуального перев’язувального стерильного пакета.

Варто додати, що склад загальновійськових індивідуальних медичних аптечок визначено наказами Міністерства охорони здоров’я України та Генерального штабу Збройних Сил України.

 mil.gov.ua
 

Офіційно: