Офіційно

В ОДУВС обговорили питання корупційних ризиків, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС (ФОТО)

14.08.2019 / 17:3956

Сьогодні, 14 травня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС», за участі голови Громадської ради при МВС, керівника громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимира Мартиненка та начальника відділу Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Сергія Яременка.

Володимир Мартиненко наголосив на необхідності залучення широкого кола громадян, експертів, відомств до викорінення такого негативного явища як корупція.

«Ми намагаємося залучити представників абсолютно всіх областей. І йдеться не просто про обговорення, а про напрацювання дієвого механізму: як нам зробити так, щоб корупцію подолати, насамперед, в системі внутрішніх справ, а далі – у всій країні», – підкреслив очільник Громради при МВС.

За його словами, до Міжнародного дня боротьби з корупцією на базі НАВС Міністерство внутрішніх справ вже три роки проводить Міжнародну науково-практичну конференцію з реалізації державної антикорупційної політики. Форум збирає представників науки, практики з метою вибудувати алгоритм протидії корупції. Водночас налагоджена співпраця з міжнародними антикорупційними інституціями, інститутами законодавства Верховної Ради, народними депутатами, урядовими установами, Генпрокуратурою, антикорупційними інституціями

«Ми намагаємося спільними зусиллями зробити так, щоб корупцію в країні зменшити. Для того, щоб пов’язати науку з практичним використанням, практичним застосуванням напрацювань, відповідно базою проведення круглих столів ми обираємо наші профільні навчальні заклади», – додав Володимир Мартиненко.

Своєю чергою ректор ОДУВС Іван Катеринчук зазначив, що без протидії корупції реформування правоохоронних органів не можливе.

«Одним із важливих складників у боротьбі з корупцією є якість підготовки кадрів, яка напряму залежить від чіткого розуміння всього спектру професійних компетентностей, якими повинні володіти працівники правоохоронних органів. Необхідно формувати в них потребу в оволодінні належним інструментарієм для подолання проблем у професійній діяльності та вдосконалення навичок самоосвіти», – зазначив очільник відомчого вишу.

Участі в сьогоднішньому круглому столі взяли представники центральних органів та працівники практичних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції, громадськості, працівники державних органів, формувань, інших закладів та установ, що належать до системи МВС, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, зокрема регіональних сервісних центрів, ГУ ДСНС, Державної установи «Територіальне медичне об’єднання МВС України», науково-дослідних та експертно-криміналістичних центрів, Національної поліції.

Учасники круглого столу оцінили корупційні ризики та визначили особливості функціонування системи запобігання й протидії корупції в діяльності своїх підрозділів та установ. Жваве обговорення викликало відзначення вагомої ролі громадянського суспільства та засобів масової інформації у запобіганні корупції та боротьбі з її проявами.

Відділ зв'язків з громадськістю ОДУВС


 mvs.gov.ua
 

Офіційно: