Офіційно

О.Данилюк: Завдяки спільній роботі ЦВК, СБУ, Держспецзв’язку, Нацполіції забезпечено безперебійне функціонування системи «Вибори» та Держреєстру виборців

Вибори Президента України, які відбулися цього року, засвідчили – інфраструктура ЦВК постійно зазнавала кібератак. Водночас, завдяки спільній та злагодженій роботі ЦВК, СБУ, Держспецзв`язку та Національної поліції – вдалося забезпечити безперебійне функціонування системи «Вибори» та Державного реєстру виборців. Про це заявив Секретар РНБО України О.Данилюк під час виступу на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки, що відбувся в Головному Ситуаційному центрі.

За його словами, загроза зовнішнього втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем Центральної виборчої комісії є одним з актуальних викликів національній безпеці України.

«Очікуємо, що під час позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться у липні 2019 року, наміри здійснення протиправних втручань аж до спеціальних операцій кібернетичного характеру, особливо з боку країни-агресора, будуть зростати», – сказав О.Данилюк.

Він підкреслив, що хоча сьогодні й відпрацьовані всі механізми для завчасного запобігання втручанням до систем та мереж, треба буде багато чого зробити, щоб поміняти системний підхід в сфері кібербезпеки.

«Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України вже тричі розглядав питання захисту систем ЦВК під час підготовки та проведення виборів Президента України. Водночас, це не є приводом для заспокоєння. Необхідно постійно вдосконалювати системи кіберзахисту інформаційних ресурсів ЦВК та наші спроможності щодо своєчасного запобігання і нейтралізації реальних і потенційних кіберзагроз», – підкреслив Секретар РНБО України.

Голова ЦВК, представники Держспецзв`язку та СБУ поінформували про результати спільної роботи.

Так, Голова ЦВК Тетяна Сліпачук повідомила, що сьогодні рівень захищеності ресурсів ЦВК – Єдиної інформаційно-аналітичної система «Вибори» та автоматизованої системи «Державний реєстр» є достатнім для протидії будь-яким загрозам.

Представники Служби безпеки України, Держспецзв`язку, Міністерства оборони та Національної поліції України також повідомили про готовність до проведення позачергових виборів народних депутатів України. СБУ представила проект Концепції протидії акціям кібертероризму і кібершпигунства.

Крім того, під час засідання було розглянуто стан реалізації Стратегії кібербезпеки України та формування відповідного Плану заходів на 2020 рік.

Фотогалерея

 rnbo.gov.ua
 

Офіційно: