Офіційно

Олександр Данилюк: Впровадження важливих реформ в сфері безпеки і оборони цілком можливе

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк вважає, що впровадження важливих реформ у сфері безпеки і оборони цілком можливе.

«В Україні відбулося вже як мінімум чотири спроби системних реформ, але ми ніяк не перейдемо Рубікон, після якого можна впевнено сказати, що реформи впроваджено і система працює», – сказав О. Данилюк, виступаючи на форумі «Встановлення справедливості – порядок денний для майбутнього парламенту» у вівторок у Києві.

Секретар РНБО зауважив, що реалізації реформ заважають «люди, які не хочуть відмовлятися від напрацьованих десятиліттями схем збагачення».

Водночас, Олександр Данилюк заявив, що нині «чи не вперше з`явилася можливість кардинально переломити ситуацію. Президентом став позасистемний політик, який має бажання, та головне – політичну волю до змін».

«У РНБО також є свої завдання з реформування. Я кажу про оборонно-промисловий комплекс, СБУ та розвідку», – сказав О. Данилюк.

На думку Секретаря РНБО України, аби реалізувати реформи, по-перше, «всі повинні розуміти правила гри та свої зони відповідальності». «Досить уникати своїх обов`язків та перекидати провину «на сусіда», – наголосив О. Данилюк.

По-друге, ухвалення рішень має відбуватися максимально прозоро: «Якщо говорити конкретно про сектор безпеки і оборони, тут слід впроваджувати принцип мінімальної доцільної таємності під час закупівель. Гриф «секретно» створює ту саму тінь, у якій і процвітає корупція на конфліктах інтересів, тому він має застосуватися лише тоді, коли без нього не можна».

По-третє, потрібно впровадити системи демократичного й цивільного контролю. «Верховна Рада і суспільство повинні мати реальні важелі впливу на сферу безпеки та оборони», – сказав він.

О. Данилюк повідомив, що для втілення реформ при РНБО України створено Координаційний центр реформ оборонної промисловості, який працює над вдосконаленням законодавства у сфері оборони та реформування процесу держзакупівель. «Ми маємо раз і назавжди подолати корупцію, – заявив Секретар РНБО України. – Корупція, яка призводить до використання неякісної зброї та захисту – це втрачені життя і здоров`я. Ми зробимо усе можливе для забезпечення нашої армії якісними зброєю та технікою».

 rnbo.gov.ua
 

Офіційно: