Офіційно

Коментар МЗС України щодо відвідання Закарпатської області України очільником зовнішньополітичного відомства Угорщини

Ігноруючи відповідні рекомендації МЗС України, Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 16 липня 2019 року відвідав м. Берегове Закарпатської області України, де взяв участь у низці публічних заходів.

В офіційній ноті Посольства Угорщини в Україні зазначено, що цей візит П.Сійярто здійснив на запрошення Народного депутата України В.Брензовича, який є кандидатом в народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Водночас пунктом 1 частини першої статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передбачено, що участь у передвиборній агітації забороняється іноземцям та особам без громадянства, у тому числі в публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб`єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

У свою чергу, стаття 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року передбачає, що всі особи, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами, зобов’язані поважати закони і постанови держави перебування. Вони також зобов’язані не втручатися у внутрішні справи цієї держави.

МЗС звернеться до компетентних органів України з проханням надати правову оцінку зазначеній ситуації.

 mfa.gov.ua
 

Офіційно: