Офіційно

Розбудова антикорупційних органів має поширюватися на місцевий рівень, – Олександр Саєнко

Розбудова антикорупційних органів на місцевому рівні у рамках реформи децентралізації є важливою складовою системної боротьби з корупцією в Україні, вважає Міністр Кабінету Міністрів, керівник Наглядової ради Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI) від Уряду Олександр Саєнко.

«Важливо те, що в умовах децентралізації все більше повноважень передаються на місця і громади вже сьогодні приймають дуже багато відповідальних рішень. І дуже важливо розуміти, які процеси відбуваються на місцях, як працюють органи місцевого самоврядування, тому треба поступово створювати спроможні антикорупційні органи на місцях», – сказав він під час 6 засідання Наглядової ради ініціативи у Києві 22 травня.

Олександр Саєнко підкреслив, що багато антикорупційних органів були створені досить недавно, але вже ведуть ефективну роботу.

«Я щиро переконаний, що успіх країни – це сильні інституції. І цей шлях ми пройшли за достатньо невеликий термін, і правильні рішення в цьому напрямку мають реалізовуватись, незважаючи на будь-які політичні перипетії, оскільки боротьба з корупцією – питання номер один в Україні», – резюмував Міністр Кабінету Міністрів України.

Довідково 

Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) – це найбільша програма технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією. EUACI фінансується ЄС і співфінансується та впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA). Запущена у червні 2017 року. Розрахована на три роки.

Місія Антикорупційної ініціативи – зменшення рівня корупції в державі, щоб сприяти демократичному та економічному розвитку України. Вона має на меті посилити спроможність нових антикорупційних інституцій і сприяти контролю за ходом реформ з боку українського Парламенту, громадянського суспільства та ЗМІ.

 kmu.gov.ua
 

Офіційно: