Офіційно

Маємо зберегти напрямки і темпи європейської та євроатлантичної інтеграції – Президент

Президент України Петро Порошенко переконаний, що держава має зберегти обрані європейські вектори та темпи просування у цьому напрямку.

«Я твердо переконаний, що ми маємо зберегти напрямки, зберегти і темпи європейської та євроатлантичної інтеграції. І зберегти ті цілі, які були поставлені, відповідно до позиції України і українського народу», – заявив Глава держави під час спілкування з журналістами у Брюсселі за результатами перемовин з Генеральним секретарем НАТО та Президентом Європейської Ради.

Петро Порошенко констатував, що Україна має «повну підтримку і в НАТО, і в Європейському Союзі, і нашими партнерами з країн Великої сімки».

«І я можу наголосити на тому, що ті кроки і та зовнішня політика, яка останні п’ять років проводилася в Україні, сьогодні дозволила стверджувати, що Україна завоювала високий авторитет, є важливим суб’єктом європейської політики», – додав він.

Загалом сьогоднішні перемовини Президент назвав результативними. «Зараз можу наголосити, що ці переговори були дуже успішними», – додав він.

Зокрема, за словами Петра Порошенка під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом обговорювалися наступні кроки щодо інструментів, які мають бути надані Україні. «Включно щодо Плану дій щодо членства, підтвердити рішення Бухарестського саміту, останнього Брюссельського саміту 2018 року, який проходив за моєї участі і який чітко задекларував, що двері НАТО відкриті для України», – зауважив він.

«Ми маємо твердо і рішуче продовжувати реформи, які забезпечать наше членство в НАТО, продовжувати той курс, який був започаткований останні п’ять років», – підкреслив Президент.

Він також зазначив, що подякував Генеральному Секретарю і всій команді НАТО за дуже потужну і важливу підтримку нашої держави: «І щодо збереження суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України; і щодо впровадження реформ у секторі оборони і безпеки, які дуже високо оцінені нашими партнерами по НАТО».

За словами Петра Порошенка на зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском обговорювалися питання у контексті Україна – «Східне партнерство». «Ви знаєте, що сьогодні і завтра проходить саміт «Східного партнерства». Чітко задекларовано, що Україна є лідером «Східного партнерства» і на сьогоднішній день ми твердо стоїмо за позиції – тим, хто більше зробив, надавати більше можливостей», – сказав він.

«Я хочу наголосити при цьому, що програма «Східного партнерства» аж ніяк не обмежує наше двостороннє співробітництво. І було підтверджено, що влітку цього року відбудеться саміт Україна-ЄС і зараз вже формується дуже амбітний порядок денний. Я запропонував низку речей для того, щоб ми не знижували темпи нашого співробітництва з Європейським Союзом. Це вдалося», – наголосив Президент Порошенко.

Глава держави також зауважив, що прийняв рішення про нагородження Президента Європейської Ради Дональда Туска і Президента Європейської Комісії Жана-Клода Юнкера орденами Ярослава Мудрого і вручить ці нагороди під час нинішнього візиту. «Вважаю, що вони заслужили цю високу нагороду як друзі України, як справжні надійні партнери України, на яких ми спиралися остання п’ять років.  І ми точно можемо сказати, що вони щиро поділяють цілі європейської та євроатлантичної інтеграції Української держави», – резюмував він.

 www.president.gov.ua
 

Офіційно: