Офіційно

Велика Британія має рішучий намір і надалі підтримувати Україну – Державний міністр з питань міжнародного розвитку Харрієтт Болдвін

Сторони приділили особливу увагу ситуації у Чорному та Азовському морях після агресії РФ проти українських ВМС. Олена Зеркаль ознайомила Харрієтт Болдвін із поточною ситуацією в Азовсько-Чорноморському регіоні, пов’язаною з протиправним обмеженням Росією судноплавства, блокадою українських портів, а також активними та цілеспрямованими діями РФ, спрямованими на підрив економічної інфраструктури та дестабілізацію соціальної ситуації.

Сторони домовились про подальшу мобілізацію спільних зусиль з метою звільнення українських військовополонених моряків, захоплених у Керченській протоці.

Окремо було обговорено питання законодавчого регулювання протимінної діяльності в Україні. Зокрема, з 2016 року фахівці британського фонду «Хело Траст» розмінували понад 25 мільйонів квадратних метрів території на сході України. Сторони погодилися, що одним з важливих кроків вперед у цій сфері стало прийняття Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», який набрав чинності 25 січня цього року.

Сторони відзначили поглиблення двосторонньої співпраці між Україною та Сполученим Королівством. Були обговорені питання українсько-британської співробітництва у сфері протидії російському втручанню у президентські та парламентські вибори в Україні, а також візова проблематика у зв’язку із «Брекзит» .

 mfa.gov.ua
 

Офіційно: