Офіційно

Глави МЗС України, Данії та Чехії ознайомилися із ситуацією в Приазов`ї в умовах російської агресії

У ході візиту Міністри відвідали КПВВ «Гнутове» та Маріупольський морський порт, а також здійснили оглядову поїздку акваторією Азовського моря на одному з суден Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Очільників зовнішньополітичних відомств трьох держав було ознайомлено з актуальною інформацією про безпекову, гуманітарну та соціально-економічну ситуацію в районі проведення Операції об’єднаних сил, зумовленою російською блокадою українських морських портів на Азові та триваючою військовою агресією Росії проти України. 

За результатами поїздки до Маріуполя, глави МЗС Данії та Чехії висловили незмінну і тверду підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, засудили дії Росії та закликали її до негайного звільнення 24-х українських військовополонених. Було наголошено на тому, що, у разі відмови Москви здійснити відповідні кроки, Євросоюз запровадить нові санкції проти Росії. РФ також закликано забезпечити свободу навігації у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Питання можливого введення нових обмежувальних заходів стосовно Росії та збільшення допомоги українському Приазов’ю обговорюватимуться 18 лютого цього року в Брюсселі у рамках чергового засідання Ради ЄС у закордонних справах.

 mfa.gov.ua
 

Офіційно: