Офіційно

Тетяна Ковальчук: Сучасні жінки демонструють високу результативність у процесах миробудівництва

10.10.2019 / 15:0831

Безпекові проблеми та виклики, які постали перед нашою державою з початком російської агресії, чітко продемонстрували – сучасні українські жінки, на рівні з чоловіками, захищають нашу державу, займають посади, які раніше буди доступні лише чоловікам.

Про це заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук заявила сьогодні, 10 жовтня, під час форуму «Подвиг не знає статі».

«Коли ми проводимо реформи, то ми можемо все реалізовувати в життя, впроваджувати нові механізми, змінювати закони. Але тривалий час нам доводилось змінювати менталітет та боротися з радянськими пережитками, а сьогодні ми маємо чудову можливість засвідчити рівні права як чоловіків, так і жінок. Сьогодні немає жодних правових бар’єрів, які б не дозволяли жінці обіймати будь-яку професію», – сказала Тетяна Ковальчук.

 

Вона підкреслила, що жінки чудово демонструють результативність у процесах миробудівництва. Жінки сприяють довірі. Наприклад, у міжнародних миротворчих місіях беруть участь 36 представниць Національної поліції, шість військовослужбовців Нацгвардії, серед миротворців МВС є три жінки. Цього річ у першій частині відбору до міжнародних змаганнь «Ігри Нескорених» взяли участь 29 військовослужбовців Національної гвардії.

Тетяна Ковальчук зазначила, що цей форум, за підтримки Структури ООН Жінки в Україні, приурочили саме до Дня захисника України, адже наші жінки довели, що захищати державу – це справа кожного.

«Цей форум ми влаштували до Дня захисника України. Свято нове, воно народжене війною, але що для мене найголовніше – воно не має статі.  Коли наша держава протистоїть агресору, українські жінки, так само як українські чоловіки, стали на захист незалежності та соборності нашої держави. Це свято  – це канон вшанування гідності, слави і честі тим, хто ціною власного життя виборював свободу України»,  – зазначила заступник міністра.

«Я дуже рада тому, що ми можемо творити нову історію нашої держави. І це свято, День захисника України, це не свято чоловіків – це свято сучасних героїв. Одночасно з цим ми маємо розуміти, що жінки, які працюють у силових структурах, роблять величезний внесок, щоб майбутнє покоління було безстереотипним», – додала Тетяна Ковальчук.  

Тетяна Ковальчук наголосила, що подібні форуми та круглі столи дозволять зруйнувати стереотипи та навчити оцінювати жінок за професіоналізм та подарує дійсно рівні права і можливості для кожного.

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба підкреслив, що змінюватися треба всьому суспільству. 

"Ми маємо перелаштувати чоловіків на інші правильні стереотипи. Раніше вони вважали, що правильно і круто на 8-ме березня жінці подарувати квіти. Ми маємо налаштувати їх на те, що в принципі щодня правильно поважати рівність жінки. Я дякую всім, хто займається цією справою. Це дуже не просто ламати стереотипи. За нашою статистикою у нас в секторі безпеки і оборони вже 10,6 % жінок, а середня цифра по НАТО – 10,9%",  – зазначив Дмитро Кулеба. 

Катерина Левченко, урядова уповноважена з питань гендерної політики КМУ заявила, що українське суспільство впевнено йде шляхом гендерної політики. Однак, їх вдається побороти спільними зусиллями і вже зараз українські дівчата навчаються на факультетах, які раніше були доступні лише для чоловіків.

«Обов’язок держави  – створити однакові умови для чоловіків і жінок для подальшого кар’єрного росту. Це питання навчання та поєднання сімейних і професійних обов’язків», – підкреслила Катерина Левченко.

Надзвичайний та Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук наголосив, що за п’ять років війни українці довели, що стать не важлива, коли їх об’єднує спільна ідея – боротьби за свою свободу.

«Для нас всі чотири з половиною роки, які ми активно співпрацюємо з вами, дуже важливі. Тема гендерної рівності – це свого роду статева безбар’єрність. Ми бачимо відгук у природній реакції українського народу, народу, який переживає загрозу п’ять років», – сказав Роман Ващук.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників України.

Окремо Тетяна Ковальчук нагородила спеціалістів системи МВС та ЗСУ державними нагородами та пам’ятними подарунками. Зокрема, нагрудний знак «За безпеку народу» отримав підполковник поліції Сергій Марченко, нагрудний знак «За відзнаку в службі» отримала підполковник медичної служби Тетяна Василенко.

Подякою Міністра внутрішніх справ було відзначено Ларису Зубицьку, начальника служби авіаційно-рятувального забезпечення ДПСУ  та  рядового служби цивільного захисту, водія-рятувальника Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України Олександра Губенка.

Цінний подарунок Тетяна Ковальчук вручила полковнику Світлані Кравчук, старшому льотчику ЗСУ.

Департамент комунікації МВС України


 mvs.gov.ua
 

Офіційно: