Офіційно

Нафтогаз зобов’язаний у липні знизити ціну на газ для населення ще на 650 гривень

НАК «Нафтогаз України», відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зобов’язаний у липні знизити ціну природного газу для населення ще на 650 грн за тисячу кубічних метрів. Відповідно до урядової постанови № 293, з червня Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків:

1. Мінекономрозвитку – середня митна вартість імпортованого газу  5 161 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

2. Українська енергетична біржа – газ на липень продався за ціною 4 905 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

3. Нафтогаз – газ для промисловості по передоплаті, що встановлена на липень, 5 017 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

4. Або за ціною ПСО, відповідно до постанови КМУ №867, що на липень розрахована як 7 185 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

Найнижчою виявилася ціна Української енергетичної біржі. Тому ціна газу в липні для населення, без ПДВ, без тарифів на транспортування та постачання, складе 4 905 грн за тисячу кубічних метрів, що менше на 650 грн, ніж ціна в червні 5 554 грн.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв постанову №293 і зобов’язав Нафтогаз з червня продавати для населення газ дешевше. Це рішення унеможливлює спекуляції Нафтогазу з цінами на газ.

Нафтогаз зобов’язаний у липні знизити ціну на газ для населення ще на 650 гривень
 kmu.gov.ua
 

Офіційно: