Офіційно

ЦВК розглянула деякі питання забезпечення публікації передвиборних програм політичних партій та кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в ОВО, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України

 

ЦВК РОЗГЛЯНУЛА ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПУБЛІКАЦІЇ ПЕРЕДВИБОРНИХ ПРОГРАМ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА КАНДИДАТІВ У НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ, ЗАРЕЄСТРОВАНИХ В ОВО, ЗА РАХУНОК І В МЕЖАХ КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

4 липня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

Окрім того, зареєстровано уповноважених осіб ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "НЕЗАЛЕЖНІСТЬ", Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ", Політичної Партії "ГОЛОС", політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА" в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України.

Скасовано реєстрацію уповноважених осіб політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода" в ОВО № 67 та № 142.

Також скасовано реєстрацію уповноваженої особи Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК " в ОВО № 169 та зареєстровано замість неї іншу.

Зареєстровано довірених осіб кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в низці одномандатних виборчих округів.

Комісія скасувала реєстрацію довіреної особи кандидата в народні депутати України Хланя С.В., зареєстрованого в ОВО № 185, та зареєструвала замість неї іншу.

Окрім того, розглянувши заяви кандидатів у народні депутати України, які балотуються в ОВО у порядку самовисування, про відмову балотуватися кандидатами на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, Комісія скасувала реєстрацію 8 кандидатів у народні депутати України. А саме: Гудзенка В.М., Гудзенка В.О. – в ОВО № 92, Горбаля В.М. – в ОВО № 93, Таможнього О.В. – в ОВО № 96, Андрикевича В.І.,  Анциферова Д.Ю.,  Баранського В.В., Баранського І.С. – в ОВО № 133.

При цьому Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 "Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року", виключивши із відповідних додатків відомості про вказаних кандидатів у народні депутати України.

Під час засідання Комісія прийняла постанову "Про деякі питання забезпечення публікації передвиборних програм політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року".

Вказаним рішенням, зокрема, визначено, що забезпечення публікації передвиборних програм політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких зареєстровані в ЗБВО, та кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в ОВО, здійснюють визначені постановою ЦВК від 2 липня 2019 року № 1417 окружні виборчі комісії у відповідних регіонах України для забезпечення проведення зазначеними політичними партіями та кандидатами в народні депутати України передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України.

Окрім того, на замовлення визначених ОВК публікацію вказаних передвиборних програм здійснюють визначені рішеннями вказаних комісій регіональні друковані засоби масової інформації будь-якої форми власності, які поширюються на всю територію відповідних регіонів України.

При цьому  вказаним ОВК доручено до 10 липня 2019 року включно укласти відповідні угоди з відповідними регіональними друкованими ЗМІ на опублікування передвиборних програм та до 12 липня 2019 року забезпечити публікацію таких програм в окремих спеціальних випусках відповідних видань.

Розглянуто поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

Окрім того, розглянувши відповідні подання виконавчого комітету Черкаської міської ради та Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації, Комісія тимчасово закрила спеціальні виборчі дільниці, утворені на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66:

№ 711092 – до 31 липня 2019 року;

№ 801067 – до 31 грудня 2019 року.

Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 "Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року", виклавши додатки № 191, 195, 197, 198 у новій редакції.

Затверджено рішення низки окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України щодо виконання повноважень членів цих комісій на платній основі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Окрім того, Комісія відмовила Вакуленко О.В. у задоволенні запиту на інформацію щодо надання "доступу до контактів працівників ОВК та контактів кандидатів, що зареєстровані в одномандатних округах для самостійного копіювання цієї інформації", у зв’язку з відсутністю підстав для поширення вказаної інформації як суспільно необхідної.

До Комісії надійшла скарга кандидата в народні депутати України в ОВО  № 205 Куца Я.В., у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Куліча В.П. щодо розміщення друкованих агітаційних матеріалів на носії зовнішньої реклами такими, що порушують вимоги виборчого  закону, зобов’язати його протягом одного календарного дня видалити вказані агітаційні матеріали та оголосити йому попередження за порушення порядку ведення передвиборної агітації.

Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовував свої вимоги тим, що на території ОВО № 205 розміщено друковані агітаційні матеріали Куліча В.П. на носії зовнішньої реклами, які не містять відомостей про їх замовника. Крім того, на думку суб’єкта звернення зі скаргою, зазначене дає підстави вважати, що така передвиборна агітація здійснюється не за рахунок коштів виборчого фонду кандидата в народні депутати України Куліча В.П.

Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, а також пояснення суб’єкта оскарження, ЦВК задовольнила частково зазначену скаргу, визнавши дії вказаного кандидата в народні депутати України щодо розміщення на носіях зовнішньої реклами друкованих агітаційних матеріалів, які не містять відомостей про замовника цих матеріалів, такими, що не відповідають вимогам виборчого закону.

У частині задоволення інших вимог скарги відмовлено.

Також Комісія зобов’язала вказаного кандидата в народні депутати України утриматися від розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника.

Окрім того, Комісія відмовила у задоволенні скарги кандидата в народні депутати України в ОВО № 78 Шалєєва В.В., у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Боговіна В.В. щодо "проведення агітаційних заходів під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування" такими, що не відповідають вимогам виборчого закону та порушують виборчі права громадян, та зобов’язати його в подальшому до кінця виборчого процесу утриматися від дій, "які є обмеженням щодо проведення передвиборної агітації". Рішення прийняте у зв’язку відсутністю належних підстав для задоволення.

Разом з тим, Комісія вирішила копії вказаної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у скарзі обставин та реагування відповідно до законодавства України.

З тих же підстав відмовлено у задоволенні скарги кандидата в народні депутати України в ОВО  № 220 Бондар Г.В., у якій суб’єкт звернення просила дати оцінку діям кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Лещенка С.А. щодо можливого поширення ним друкованих матеріалів передвиборної агітації, визнати протиправною його діяльність та оголосити йому попередження за порушення виборчого законодавства.

Також з тих же підстав відмовлено у задоволенні скарг кандидата в народні депутати України в ОВО № 97 Нідзельського В.О., у яких суб’єкт звернення зі скаргами просив, зокрема, визнати дії кандидатів в народні депутати України в цьому ж окрузі Іваненка О.В. та Здоровця О.М. щодо ведення ними передвиборної агітації такими, що не відповідають вимогам виборчого законодавства, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб’єкта виборчого процесу. А також – зобов’язати вказаних кандидатів утриматися від вчинення зазначених порушень та прийняти рішення про їх попередження.

Разом з тим, Комісія вирішила копії вказаних скарг, доданих до них матеріалів та пояснень одного із суб’єктів оскарження надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у них обставин та реагування відповідно до законодавства України.

Окрім того, на виконання рішення Верховного Суду та відповідно до висновків цього суду, ЦВК зареєструвала кандидатів у народні депутати України Джулая В.М., який балотується в ОВО № 211, та Колесника Д.С. – в ОВО № 213 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України.

При цьому Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 "Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року", доповнивши відповідні додатки відомостями про вказаних кандидатів у народні депутати України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії

03.07.2019 р.

 www.cvk.gov.ua
 

Офіційно: