Офіційно

ЦВК внесла зміни до виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі

 

ЦВК ВНЕСЛА ЗМІНИ ДО ВИБОРЧОГО БЮЛЕТЕНЯ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ У ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОМУ БАГАТОМАНДАТНОМУ ВИБОРЧОМУ ОКРУЗІ

30 червня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Як повідомлялося вчора, на виконання рішення Верховного Суду та відповідно до висновків цього суду Центральна виборча комісія постановою від 29 червня 2019 року № 1382 зареєструвала, зокрема, кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку Політичної партії "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі", в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України  21 липня 2019 року.

За таких обставин на час вирішення Комісією питання стосовно реєстрації кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку зазначеної політичної партії, в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі жеребкування щодо визначення номерів політичних партій для розміщення їх назв у відповідному виборчому бюлетені було проведено, а його форму, колір і текст постановою ЦВК від 26 червня 2019 року № 1345 затверджено.

Водночас ситуація, що склалася у зв’язку з виконанням вказаного вище судового рішення, обумовлювала необхідність внесення змін до тексту виборчого бюлетеня з позачергових виборів народних депутатів України в частині черговості розміщення в ньому назв політичних партій.

З метою обґрунтованого вирішення зазначеного питання, а також з’ясування думки зацікавлених сторін з цього приводу 30 червня 2019 року Комісією було проведено нараду за участі уповноважених представників політичних партій у ЦВК з правом дорадчого голосу, уповноважених осіб, кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих у ЗБВО та ОВО, під час якої більшість з них висловились щодо відсутності правових підстав для проведення повторного жеребкування.

Окрім того, учасники наради вказували на те, що під час проведення агітації політичні партії широко використовують номери, визначені під час жеребкування, як елемент ідентифікації політичної партії у виборчому бюлетені, за кандидатів у народні депутати від якої виборець може віддати свій голос. Тож зміна таких номерів може призвести до дезорієнтації виборця під час формування його волі та спотворення волевиявлення.

Під час розгляду цього питання Комісія також зазначила, що виборчий закон встановлює припинювальний строк для проведення зазначеного жеребкування,  а саме – до затвердження форми і тексту виборчого бюлетеня (на нинішніх позачергових виборах народних депутатів України – не пізніше 26 червня 2019 року включно), та не передбачає можливості його поновлення.

З огляду на зазначене Комісія вважала за доцільне включити до виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України позиції щодо Політичної партії "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі" під № 22 без проведення жеребкування.

При цьому ЦВК наголосила, що це дасть змогу забезпечити повноцінну реалізацію вказаною політичною партією, а також кандидатами в народні депутати України, включеними до її виборчого списку, прав та можливостей щодо участі у виборчому процесі. А також не порушуватиме прав та інтересів політичних партій, кандидатів у народні депутати України від яких зареєстровано в ЗБВО, та інших суб’єктів і учасників виборчого процесу.

Відтак, враховуючи викладене, Комісія внесла зміни до постанови ЦВК від 26 червня 2019 року № 1345 "Про форму, колір і текст виборчого бюлетеня з виборів народних депутатів України для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019", виклавши додатки до неї в новій редакції.

Під час засідання внесено зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

Також зареєстровано уповноважених осіб ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "НЕЗАЛЕЖНІСТЬ", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" та Політичної Партії "Голос" в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України.

ЦВК зареєструвала довірених осіб деяких кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах. Разом з тим, скасовано реєстрацію довіреної особи кандидата у народні депутати України Пешка А.В., зареєстрованого в ОВО № 62 на позачергових виборах народних депутатів України.

На виконання рішень Верховного Суду та відповідно до висновків цього суду ЦВК зареєструвала кандидатів у народні депутати України Насєдкіна П.А., Мартіяна С.М., Молодцову О.В., Барвіненка В.М., Івойлову А.А. та Козакова Є.Ю., які балотуються в ОВО № 78, № 98, № 134, № 141, № 153 та № 153 відповідно у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Окрім того, на виконання рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, залишеного без змін постановою Верховного Суду, зареєстровано кандидата в народні депутати України Поліна Ю.М., який балотується в ОВО № 79 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України.

При цьому Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 "Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року", доповнивши відповідні додатки відомостями про вказаних кандидатів у народні депутати України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії

30.06.2019 р.

 www.cvk.gov.ua
 

Офіційно: