Офіційно

Комісія розглянула низку поточних питань

 

КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ ПОТОЧНИХ ПИТАНЬ

27 червня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

Зареєстровано уповноважених осіб Аграрної партії України, політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", політичної партії "Громадянська позиція" в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України.

Також зареєстровано довірених осіб деяких кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах.

Розглянувши відповідне звернення, Комісія зареєструвала 29 офіційних спостерігачів від Благодійного фонду "Міжнародна комісія з прав людини" на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Таким чином, станом на 27 червня Комісією зареєстровано 281 офіційного спостерігача на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. А саме: від 1 іноземної держави – 5 офіційних спостерігачів, від 8 міжнародних організацій – 276 офіційних спостерігачів.

Також Комісія зареєструвала 6 офіційних спостерігачів від ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ПЕРЕДВИБОРЧИХ ПРОГРАМ" у закордонному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Окрім того, у зв’язку з надходженням до ЦВК звернень кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі № 51 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, щодо неможливості відкриття поточних рахунків їх виборчих фондів у банках за місцезнаходженням відповідної окружної виборчої комісії у зв’язку з відсутністю відповідних банків Комісія затвердила Роз’яснення стосовно відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в цьому окрузі.

Внесено зміни технічного характеру до постанов Комісії від 31 травня 2019 року № 919, від 22 червня 2019 року № 1139, від 24 червня 2019 року № 1209 та № 1210, від 25 червня 2019 року № 1288, від 26 червня 2019 року № 1346.

Розглянувши відповідну заяву, Комісія скасувала реєстрацію  кандидата у народні депутати України Ференця О.В., який балотувався в ОВО № 92 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України.

Разом з тим, Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 "Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року", виключивши з відповідного додатка відомості про вказаного кандидата у народні депутати України. До Комісії надійшла скарга Політичної Партії "ГОЛОС" в особі її представника в ЦВК з правом дорадчого голосу Гевка А.Є., у якій суб’єкт звернення просив розглянути скаргу про порушення Закону України "Про вибори народних депутатів України" та визнати порушення кандидатом у народні депутати України в ОВО № 146 Савченком О.В. обмежень щодо проведення передвиборної агітації, а також визнати дії суб’єкта оскарження такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори народних депутатів України, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб’єкта виборчого процесу.

Розглянувши скаргу, додані до неї матеріали, а також пояснення суб’єкта оскарження, Комісія відмовила в її задоволенні у зв’язку з відсутністю належних підстав. Разом з тим прийнято рішення надіслати зазначену скаргу разом з доданими матеріалами до Національної поліції України для здійснення перевірки та в разі необхідності вжиття передбачених законодавством заходів реагування.

З тих же підстав відмовлено в задоволенні скарги Павлова Ю.В. щодо ведення передвиборної агітації кандидатом у народні депутати України Вадатурським А.О., зареєстрованим в ОВО № 130 на позачергових виборах народних депутатів України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії

27.06.2019 р.

 www.cvk.gov.ua
 

Офіційно: