Офіційно

О.Данилюк: Маємо запровадити єдиний системний підхід у боротьбі з контрабандою

Правоохоронні та контролюючі органи, профільні органи та відомства мають об`єднатися і запровадити єдиний системний підхід у боротьбі з контрабандою та корупцією, мінімізувати їх обсяги та наслідки.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк під час міжвідомчої наради щодо державної політики із забезпечення захисту внутрішнього ринку України від загроз національній безпеці, пов`язаних із контрабандою та іншими порушеннями митних правил.

Нараду було проведено в Головному ситуаційному центрі України з ініціативи Служби безпеки України на виконання доручення Президента України щодо посилення боротьби з контрабандою.

За словами О. Данилюка, нещодавно було створено нові правоохоронні органи, зокрема, НАБУ, ДБР, Національну поліцію, що «певною мірою змінило логіку, яка вибудовувалася, з координації дій у боротьбі з контрабандою».

«Однозначно слід відновити систему, яка дає результат, – сказав він, – тут ідеться про ціль більшу, ніж боротьба з контрабандою, – йдеться про захист внутрішнього ринку».

О. Данилюк також наголосив, що багато років в Україні сповідували «точковий», а не системний підхід до боротьби з контрабандою і порушенням митних правил.

«Контрабанда представляє собою серйозну загрозу, оскільки підриває економічну безпеку, втягує громадян в організовану злочинність, використовується іноземними спецслужбами для розвідувально-підривної діяльності. І це було дуже чітко продемонстровано в 2014 році на Сході України. Ми не можемо контрабанду швидко викорінити, але можемо і повинні мінімізувати її обсяги та наслідки», – заявив Секретар РНБО України.

Т.в.о. Голови СБУ Іван Баканов заявив, що для боротьби з контрабандою силові органи мають об`єднати зусилля, «і разом, спільно, не конкуруючи один з одним, боротися з цим явищем».

О. Данилюк запропонував учасникам наради наступного тижня надати пропозиції до Апарату РНБО України щодо практичних кроків боротьби з контрабандою і порушення митних правил, після чого пропозиції будуть узагальнені і представлені на розгляд Главі держави.

У міжвідомчій нараді взяли участь представники СБУ, МВС, Міністерства фінансів України, Мінекономрозвитку, Державної прикордонної служби, Державної фіскальної служби, Національної поліції, НАБУ, ДБР тощо.

Фотогалерея

 rnbo.gov.ua
 

Офіційно: