Офіційно

Для ефективної роботи ДАБІ потрібне повне її перезавантаження і запровадження посиленої відповідальності за прийняття рішень, – Лев Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розпочало повне реформування діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції з метою впровадження прозорого та ефективного держархбудконтролю та нагляду у галузі. Для цього вже розроблена концепція реформування ДАБІ та план її реалізації, одним із важливих пунктів якої є посилення відповідальності посадових осіб ДАБІ за прийняття рішень.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні органи держархбудконтролю та нагляду мають незначну, скоріш опосередковану відповідальність за прийняття тих чи інших рішень. Як наслідок –  значна корупція і зловживання у сфері видачі дозвільної документації на будівництво. Щоб покінчити з цим, потрібне повне перезавантаження діяльності ДАБІ, у тому числі, запровадження посиленої відповідальності її посадових осіб за прийняття тих чи інших рішень», – сказав він.

Серед заходів, які можуть посилити відповідальність посадових осіб ДАБІ і вже містяться у плані реалізації концепції, Лев Парцхаладзе відзначив:

•        запровадження процедури прийняття рішень щодо видачі дозволу на виконання будробіт та сертифіката колегіально;

•        розробка дієвого механізму притягнення до відповідальності посадових осіб органів держархбудконтролю та нагляду за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;

•        запровадження персональної відповідальності керівництва ДАБІ та територіальних підрозділів;

•        встановлення дієвого механізму із забезпечення контролю по виконанню повноважень територіальними органами ДАБІ;

•        встановлення кваліфікаційних вимог до посад спеціалістів, які здійснюють повноваження у сфері містобудівної діяльності (їх атестація/сертифікація);

•        впровадження дієвого механізму досудового оскарження рішень, дій та бездіяльності органів держархбудконтролю;

•        посилення консультативно-дорадчого компоненту в діяльності ДАБІ

тощо.

Нагадаємо, що за дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка наказом Мінрегіону №8 від 31 січня 2019 року створена робоча група з реформування системи архітектурно-будівельного контролю. До неї увійшли представники Мінрегіону, Держархбудінспекції, Державного агентства з питань електронного урядування України, Офісу ефективного регулювання, IDLO, TAPAS, урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» та Конфедерації будівельників України.

Спільно членами робочої групи напрацьовано низку проблемних завдань, які увійшли до концепції. Зокрема:

відсутність єдиної е-системи у будівництві; видача дозволів з порушеннями; відсутність систематизації інформації у будівництві; непублічність держархбудконтролю і нагляду; низький рівень інформованості громадян про надання послуг ДАБІ; незначна відповідальність посадових осіб органів Держархбудконтролю тощо.

Окрім запровадження ефективного е-кабінету забудовника для вирішення цих питань концепція передбачає:

розробку дієвого механізму притягнення до відповідальності посадових осіб органів Держархбудконтролю за порушення у сфері містобудівної діяльності; запровадження дієвого механізму контролю за діяльністю експертних організацій; розроблення і запровадження інформаційної кампанії ДАБІ з підвищення рівня поінформованості громадян щодо надання послуг у сфері містобудівної діяльності; внесення низки змін у інші закони та підзаконні акти.
 kmu.gov.ua
 

Офіційно: