Офіційно

У №23 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано два закони та постанову Верховної Ради України

У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва, який побачив світ 7 червня, опубліковано Закон України «Про ратифікацію Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки проекту з постачання питної води у м. Маріуполі».

Згідно із даним Законом, Верховна Рада України постановляє:

«Рамковий договір між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки проекту з постачання питної води у м. Маріуполі, вчинений 29 січня 2019 року в м. Києві, який набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення, переданого дипломатичними каналами, про завершення кожною Стороною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цим Рамковим договором, ратифікувати (додається)».

Закон набув чинності 28 травня 2019 року.

Також опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії», яким вносяться зміни до законів України “Про альтернативні джерела енергії”, “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, «Про регулювання містобудівної діяльності» та “Про ринок електричної енергії”.

Даним Законом запроваджується надання державної підтримки виробникам електричної енергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на конкурентних засадах, а саме шляхом запровадження аукціонів. Обумовлюється розмір проектів, які повинні йти на аукціони починаючи з 1 січня 2020 року, а також поступове охоплення даною процедурою проектів з меншими потужностями. У Законі детально прописано прядок проведення аукціонів.

Згідно із Законом, «існуюча система підтримки «зеленими» тарифами діятиме до 2030 року». Визначається, на які проекти вона поширюватиметься і розміри тарифів. Зокрема, передбачено поступове зниження рівня «зеленого» тарифу для сонячних електростанцій.

Закон набув чинності 22 травня 2019 року.

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову Верховної Ради України «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

Верховна Рада України постановляє: «Прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії (реєстр. № 5550-д)».

Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки доручено доопрацювати зазначений законопроект та внести його на розгляд Верховної Ради у другому читанні.

Довідково: Бюлетень «Відомості Верховної Ради України» видається відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», статті 139 Регламенту Верховної Ради України, Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності».

 rada.gov.ua
 

Офіційно: