Офіційно

На базі Навчального центру ВМС ЗС України тривають заняття з офіцерами дивізіонів надводних кораблів

На базі Навчального центру ВМС ЗС України у класі імітаційного моделювання тривають заняття з офіцерами дивізіонів надводних кораблів з використанням  комп’ютерного тренажеру «Dangerous waters». Так, українські військові моряки підтримують теоретичні та практичні навички управління підпорядкованими силами під час організації та проведення морських операцій.

Слід зазначити, що тренажер «Dangerous waters» в режимі імітації дозволяє здійснювати усі види морських операцій, відпрацьовувати протидиверсійну, протичовнову і протиповітряну оборону корабля. Типи операцій можуть бути доволі різноманітними: від супроводження транспортних конвоїв, амфібійних з’єднань та протичовнових груп до оборони берегових об’єктів у гирлі річок та лиманів. Програма дозволяє задати будь-який район плавання Світового океану з урахуванням гідрографії, погодних умов тощо.

Спочатку офіцери розробляють рішення на проведення операції залежно від напрямку роботи. Наприклад, якщо підготовку проходить дивізіон десантних кораблів, то й операція буде відповідною. Далі всі дані вносяться у програму, офіцери розподіляються по кораблях, імітаційний клас дозволяє задіювати одночасно до шести бойових одиниць. Після того, як дані введені, починається сама гра, результатом якої може бути лише два варіанти: або завдання виконають офіцери дивізіону, або навпаки, інструктори, які грають за противника, не дадуть їм провести операцію.

Також особливістю тренажера є те, що практичні заняття проводяться за керівними документами НАТО та тільки англійською мовою.


 mil.gov.ua
 

Офіційно: