Офіційно

У Києві під час сутички з активістами постраждало троє правоохоронців

Учасники акції влаштували короткотривалу штовханину під стінами Міністерства внутрішніх справ України. Внаслідок інциденту один із мітингувальників застосував сльозогінний газ. У результаті постраждало троє спецпризначенців: вони отримали хімічний опік очей.

За цим фактом слідчим відділом Печерського управління поліції розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Щодо переданих мітингувальниками зауважень до роботи правоохоронців – вони будуть розглянуті та проаналізовані керівництвом МВС та Нацполіції.

Водночас Національна поліція нагадує, що у справі Катерини Гандзюк, ходом розслідування якої учасники акції, зокрема, також висловлювали невдоволення, – поліція в межах своєї компетенції виконала усі необхідні слідчі дії. Зокрема, слідчі Нацполіції допитали як свідків 367 осіб, призначили 21 судову експертизу, провели 9 обшуків, 4 слідчих експерименти, 26 оглядів, 100 негласних слідчих дій відносно 31 особи.

За результатами проведеної роботи, були заарештовані 5 обвинувачених, які обґрунтовано підозрюються в організації та виконанні злочину. Їхня провина доведена повністю.

В подальшому, за рішенням Генеральної прокуратури України, ця справа передана до Головного слідчого управління Служби безпеки України – для встановлення замовників цього злочину.

Поліція Києва

 kyiv.npu.gov.ua
 

Офіційно: