Офіційно

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, поінформував про питання порядку денного, які пропонується розглянути сьогодні.

А.Парубій нагадав, що першим пропонується розглянути блок питань паливно-енергетичного комплексу, з яких два євроінтеграційні. Після цього блоку запропоновано розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань №5395-д, а також блок питань місцевого самоврядування.

А.Парубій наголосив, що сьогодні є шанс і змога прийняти ці надзвичайно важливі закони, які допоможуть розвивати місцеві громади. «Але найважливішим рішенням сьогодні є відхилення усіх постанов, які блокують підписання Закону про мову», – додав він.

А.Парубій дав доручення Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України невідкладно розглянути усі проекти постанов для того, щоб народні депутати змогли їх сьогодні розглянути і Голова Верховної Ради зміг підписати цей Закон.

Головуючий надав слово керівникам та представникам депутатських фракцій, які виступили з заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Із заявами також виступили представники фракцій, які вимагали оголосити перерву, але погодилися її замінити на виступи.

Народні депутати продовжують розгляд питань паливно-енергетичного комплексу.

Вони розглянули два законопроекти про внесення змін до розділу XVII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про ринок електричної енергії” за №№8527 і 8527-д.

Перший заступник Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський у короткому виступі нагадав про суть законопроектів.

Народні депутати обговорили законопроекти.

За результатами голосування обидва законопроекти не набрали голосів для прийняття і були відхилені.

Народні депутати розглянули доопрацьований проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії №5550-д.

За результатами голосування законопроект прийнято за основу 240 голосами.

 

Прийнято за основу проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії”.

Законопроектом пропонується врегулювати питання ядерної та радіаційної безпеки в частині зменшення ризиків тривалого опромінення продуктами радону та питання радіаційного захисту при медичному опроміненні.

Проектом також пропонується удосконалити державне регулювання діяльності з видобування і переробки уранових руд та запровадити ліцензування переробки уранових руд, враховуючи особливості технологічного циклу виробництва уранового концентрату.

Відповідні зміни передбачається внести до законів України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання», «Про видобування і переробку уранових руд»

Проект Закону зареєстровано за №5550-д.

Народні депутати розглянули проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні” №8426.

232 голосами Постанову прийнято.

Прийнято Постанову “Про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні”.

Постановою схвалено Рекомендації парламентських слухань на тему: «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні».

У Рекомендаціях парламентських слухань враховані та систематизовані пропозиції народних депутатів України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, наукових установ, об’єднань громадян, експертів і представників громадськості, що були висловлені під час та після парламентських слухань 18 квітня 2018 року.

Проект Постанови зареєстровано за № 8426

Народні депутати розглянули питання, запропоновані для включення до порядку денного сесії, включивши проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об`єднаних Націй, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, національних парламентів держав світу щодо засудження порушення прав корінних народів у Російській Федерації №10125.

У пленарному засіданні оголошено перерву на 30 хвилин.

 

 

 rada.gov.ua
 

Офіційно: