Офіційно

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 травня

Сьогодні у «Голосі України»:

Пам`ять жертв примусового переселення і сьогоднішні репресії

Верховна Рада розгляне тематичні блоки: паливно-енергетичний, місцевого самоврядування, освіти…

Павло Клімкін: “Україна відмовиться від Мінських угод, якщо знімуть санкційний тиск на РФ”

Інститут, націлений на перспективу

 

Пам`ять жертв примусового переселення і сьогоднішні репресії

Днями у Києві в Національній парламентській бібліотеці імені Ярослава Мудрого відбувся скорботний захід до 75-річчя депортації та геноциду кримськотатарського народу, що відзначатиметься 18 травня. Учасники подивилися виставу, вшанували пам`ять жертв примусового переселення. Згадуючи загиблих у ті роки, учасники заходу говорили й про нинішнє складне становище, в якому опинився корінний народ Криму. Акції залякування, штрафи за громадську активність, реальні вироки за вільне висловлення думок у соціальних мережах, переслідування членів Меджлісу, а також дозволеної у світі, але забороненої у Росії релігійної організації “Хізб ут-Тахрір”, зникнення людей й катування – це та реальність, в яку потрапили кримські татари. Й навіть варіантів виходу з неї поки що немає. (читайте у «Голосі України» на 1, 11 стор. >>> article/316896)

Верховна Рада розгляне тематичні блоки: паливно-енергетичний, місцевого самоврядування, освіти…

Нинішнього пленарного тижня Верховна Рада України має проголосувати проект постанови про призначення дати інавгурації новообраного Президента України. Адже за Конституцією саме парламент має визначити дату складання присяги новообраним главою держави. На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано чотири проекти постанов, де запропоновано різні дати – 19 травня (як наполягає переможець президентських перегонів Володимир Зеленський) або ж 20 травня чи 1 червня. Однак 19 травня в Україні є траурним днем – вшановуватимуть пам`ять жертв політичних репресій. (читайте у «Голосі України» на 1-2 стор. >>> article/316913)

Павло Клімкін: “Україна відмовиться від Мінських угод, якщо знімуть санкційний тиск на РФ”

Досягнення, виклики та пріоритетні напрями подальшого розвитку “Східного партнерства” цими днями обговорюють у Брюсселі в рамках заходів з нагоди 10- річчя створення цієї ініціативи. Учора, зокрема, відбулося засідання міністрів закордонних справ держав-членів Євросоюзу та країн-учасниць СхП (Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Білорусь) під головуванням Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні. Нашу делегацію представляв очільник МЗС Павло Клімкін. (читайте у «Голосі України» на 1, 13 стор. >>> article/316907)

Інститут, націлений на перспективу

До 70-річчя Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України.

Широко знаний в Україні та поза її межами Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України відзначає свій 70-літній ювілей. Його було засновано на базі Сектору держави і права АН УРСР, створеного 13 травня 1949 р. з ініціативи відомого вченого-міжнародника, академіка АН УРСР Володимира Михайловича Корецького, він же став і першим завідувачем цієї академічної установи. (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/316890)

 

Повний випуск «Голосу України» від 14.05.2019 на сайті http://www.golos.com.ua

 rada.gov.ua
 

Офіційно: