Офіційно

Щоденний брифінг представника Прес-центру Об’єднаних сил

За минулу добу оперативна обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил суттєво не змінилася. Збройні формування Російської Федерації дев`ять разів обстріляли позиції наших захисників, при цьому двічі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 82 мм із загальною витратою 10 мін.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування “Схід” противник шість разів порушив режим тиші, з них:

біля села ЛЕБЕДИНСЬКЕ, з населеного пункту САХАНКА – з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів;

в районі населеного пункту БОГДАНІВКА, з території населеного пункту ПЕТРІВСЬКЕ – зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів;

двічі поблизу міста АВДІЇВКА, з населених пунктів КАШТАНОВЕ і СПАРТАК – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї;

поблизу населеного пункту НОВОТРОЇЦЬКЕ, з напрямку міста ДОКУЧАЇВСЬК – зі станкових протитанкових гранатометів;

біля міста МАР`ЇНКА, з населеного пункту ТРУДІВСЬКИЙ – з автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” ворог тричі обстріляв позиції наших захисників:

поблизу населеного пункту НОВОТОШКІВСЬКЕ, з напрямку населеного пункту ГОЛУБІВСЬКЕ – з мінометів калібру 82 мм, ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

двічі біля населених пунктів   ЛУГАНСЬКЕ і СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА, з території населених пунктів КАЛИНІВКА і МИКОЛАЇВКА – зі стрілецької зброї.

Втрат серед військовослужбовців Об`єднаних немає. На ворожі провокації підрозділи Об`єднаних сил дали адекватну відповідь. В межах ділянки розведення біля СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА Об`єднані сили вогонь у відповідь на обстріл не відкривали. За даними розвідки Об`єднаних сил, в районі проведення операції протягом минулої доби одного окупанта було знищено, ще двох – поранено.

Від початку поточної доби ворог двічі обстріляв наші позиції в районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування “Схід”:

біля села ЛЕБЕДИНСЬКЕ, з населеного пункту САХАНКА – з мінометів калібру 120 мм;

поблизу населеного пункту ВОДЯНЕ, з напрямку населеного пункту АЗОВ – з мінометів калібру 120 мм.

Втрат серед військовослужбовців Об`єднаних сил немає. На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь, втрати противника уточнюються.

Правоохоронці зі складу Об`єднаних сил продовжують виконувати завдання щодо підтримання законності та правопорядку в районі проведення операції. За розпорядженням Командувача об`єднаних сил в населених пунктах і на основних шляхах сполучення проводяться профілактичні фільтраційні заходи, посилений контрольно-пропускний режим та цілодобове несення патрульно-постової служби.

За минулу добу представники Національної поліції України та Національної гвардії України зі складу Об`єднаних сил виявили та припинили 472 адміністративних правопорушення та розкрили 20 злочинів, два з яких пов`язані із незаконним обігом зброї та боєприпасів. За підозрою в участі у складі збройних формувань Російської Федерації затримано та передано до правоохоронних органів дві особи.

13 травня через контрольні пункти в`їзду-виїзду на контрольовану Об`єднаними силами територію в`їхали близько 23 тисяч осіб та 2,4 тисяч транспортних засобів. Водночас близько 24 тисяч осіб і трьох тисяч транспортних засобів перетнули лінію зіткнення у зворотньому напрямку. У пропуску через контрольні пункти в`їзду-виїзду відмовлено 22 особам.

Групами цивільно-військового співробітництва Об’єднаних сил надано чергову допомогу продуктами харчування першої необхідності малозабезпеченим та багатодітним сім`ям в населених пунктах КОДЕМА, МИКОЛАЇВКА-1, МИКОЛАЇВКА-2 і ДАЧА.

Місцеві військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи працювали у штатному режимі.

Суспільно-політична та гуманітарна обстановка в районі проведення операції залишається під контролем Об`єднаних сил.

Представник Прес-центру Об’єднаних сил Олексій Жуганов.

 


 mil.gov.ua
 

Офіційно: