Офіційно

У рамках цивільно-військового співробітництва ЗС України надано сприяння у реалізації 500 проектів з відновлення інфраструктури Донбасу

Протягом 5 років, з моменту започаткування в Збройних Силах України системи цивільно-військового співробітництва, підрозділами Збройних Сил України, спільно з підрозділами інших військових формувань та міжнародними організаціями, надано понад 5 тисяч тон гуманітарної допомоги, розміновано 40 тисяч кв.км території, надано сприяння органам державної влади у реалізації близько 500 проектів з відновлення інфраструктури. Населення Донецької та Луганської областей, особливо на територіях вздовж лінії розмежування, отримало понад 1 млн. примірників української преси.

Про це сьогодні, 14 травня, під час брифінгу повідомив начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов.

2018 року, з початком операції Об’єднаних сил,  на додаток до вже діючих напрямків цивільно-військового співробітництва, було започатковано гуманітарну ініціативу «Допомога Схід», у рамках якої надано допомогу медичним закладам та закладам соціального захисту на суму 5,8 млн.грн.

Одним з пріоритетів ООС став захист прав і свобод цивільного населення. Тому, у рамках цивільно-військового співробітництва, за рік  започатковано систему попередження втрат серед цивільного населення, нарощено зусилля за напрямками національно-патріотичного виховання, протимінної безпеки та відновлення критичної інфраструктури регіонів.

– Загалом, за 5 років роботи щодо створення системи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, нам вдалося створити нормативно-правову базу, вертикально інтегровану систему управління на стратегічному, оперативному та тактичному рівнях, систему освіти та підготовки, сприяти створенню системи цивільно-військового співробітництва Національної гвардії України та Державної прикордонної служби, – зазначив офіцер.

За словами полковника Олексія Ноздрачова, до кінця 2019 року планується трансформувати систему цивільно-військового співробітництва відповідно до J-структури НАТО та додатково розпочати набуття спроможностей щодо сприяння демократичному цивільному контролю та правовому режиму воєнного стану.

– До осені ми завершуємо формування Центру забезпечення цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, який у перспективі   відповідатиме вимогам країн-членів НАТО щодо батальйону ЦВС. Також, спільно з представниками країн-партнерів та міжнародних організацій, розпочинається робота щодо створення Центру передового досвіду з питань захисту цивільного населення, який в перспективі може стати вкладом України до системи центрів передового досвіду країн-членів НАТО, – повідомив  начальник Управління цивільно-військового співробітництва.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України

 


 mil.gov.ua
 

Офіційно: