Офіційно

Брифінг Голови Верховної Ради України А.Парубія і Голови Національної Асамблеї Парламенту Республіки Кенія Дж.Мутурі (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що це перший візит в Україну делегації Кенійської Республіки такого рівня. «Я переконаний, що цей візит допоможе налагодити більш тісну і та інтенсивну співпрацю між нашими країнами», – зазначив він.

А.Парубій поінформував, що під час зустрічі сторони обговорили цілий ряд напрямів співпраці: «починаючи від торгівлі і закінчуючи, власне, парламентською співпрацею».

Зокрема, було досягнуто домовленості, що найближчим часом в Парламенті Кенії буде створена група дружби з Україною. В українському Парламенті така група вже створена. «Ми сподіваємось і переконані, що міжпарламентська дипломатія може дозволити набагато інтенсивніше розвивати наші відносини», – сказав Голова Верховної Ради.

У ході зустрічі А.Парубій також висловив зацікавленість у відкритті в Україні, у Києві, посольства Кенії, оскільки, на його переконання, «це суттєво допомогло б співпраці між двома країнами».

Голова Верховної Ради закликав Парламент Кенії підтримати резолюцію про визнання Голодомору геноцидом проти української нації: «Ми сподіваємось, що і пан Спікер, і усі члени делегації донесуть до свого народу, до парламентарів, інформацію про одну з найбільших трагедій в історії людства і в Україні і Кенія стане ще одною країною, яка визнає Голодомор геноцидом проти українців».

А.Парубій висловив впевненість, що візит керівника Парламенту Кенії «стане важливим кроком для покращення відносин між двома країнами».

Голова Національної Асамблеї Парламенту Республіки Кенія Джастін Мутурі у свою чергу назвав даний візит «історичним» і подякував Голові Верховної Ради, Уряду і народу України за виявлену гостинність.

Дж.Мутурі зазначив, що під час візиту була обговорена низка питань, щодо яких країни можуть співпрацювати. «Також ми узгодили позицію, що зараз парламентська дипломатія відіграє дуже важливу роль», – сказав він.

Голова Національної Асамблеї Парламенту Кенії поінформував, що сьогодні вранці делегація його країни відвідала дуже важливі історичні місця у Києві: Могилу Невідомого солдата і Пам’ятник жертвам Голодомору. «Той досвід, що ми отримали під час відвідання цих місць, ми будемо довго пам’ятати», – сказав Дж.Мутурі, запевнивши, що члени делегації передадуть ці знання у свою країну.

«Я вірю, що цей візит посилить нашу співпрацю. Це допоможе нам формувати і узгоджувати позиції, які ми можемо потім представляти на різних міжнародних форумах», – зазначив високопосадовець.

Дж.Мутурі підкреслив: «Кенія і надалі підтримуватиме прагнення людей і прагнення країни до дотримання її недоторканності, як ми це робили і в минулому».

На завершення брифінгу А.Парубій подякував Дж.Мутурі за послідовну підтримку України у боротьбі за територіальну цілісність і засудження окупації.
 rada.gov.ua
 

Офіційно: