Офіційно

13-14 травня у м. Брюссель тривають заходи, присвячені святкуванню десятиріччя ініціативи ЄС “Східне Партнерство”

  13-14 травня ц.р. у м. Брюссель проходять заходи, присвячені святкуванню 10 річчя ініціативи Європейського Союзу “Східне Партнерство”. Дана ініціатива ЄС була започаткована у 2009 році в рамках Європейської політики сусідства і охоплює 6 держав – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.

13 травня відбувається засідання міністрів закордонних справ всіх держав – членів ЄС та держав-учасниць Східного Партнерства за участю Співпрезидентів Парламентської Асамблеї Євронест Бориса Тарасюка та Ребекки Хармс.

Виступаючи на засіданні міністрів закордонних справ, Співпрезидент Б.Тарасюк привітав учасників з нагоди 10-річчя Східного Партнерства і відзначив основні досягнення і позитивні результати, які відчули громадяни держав-учасниць в результаті укладання угод про асоціацію і запровадження безвізового режиму. Також Б.Тарасюк закликав ЄС і держави-партнери разом протистояти спільним безпековим викликам, тероризму, антиєвропейській пропаганді, кібератакам. Він нагадав, що з 2014 року Україна і її громадяни страждають від військової агресії РФ, що призвела до окупації українських територій. 

Р.Хармс у своєму виступі закликала представників ЄС надати чітку перспективу членства в ЄС для асоційованих держав-учасниць Східного Партнерства, які цього бажають і виконують погоджений з ЄС порядок денний імплементації реформ. Вона також наголосила на важливості продовження впровадження реформ державами-партнерами.

Співпрезиденти ПА Євронест Б.Тарасюк і Р.Хармс направили спільне звернення міністрам закордонних справ з нагоди 10-річчя Східного Партнерства.

Представники інституцій ЄС і міністри закордонних справ держав-членів ЄС у своїх виступах в черговий раз підтвердили відданість ЄС підтримці територіальної цілісності та суверенітету держав-партнерів, засудили агресивну політику РФ, а також відзначили ефективність функціонування безвізового режиму з Україною, Грузією, Молдовою і наголосили на важливості створення сприятливого інвестиційного клімату для інвесторів. Окрема увага була приділена додатковому формату взаємодії України, Грузії та Молдови з ЄС щодо імплементації угод про асоціацію.

Також учасники заходу обговорили стан реалізації спільного документа  Європейської Комісії та Європейської служби зовнішньої дії «Eastern Partnership – 20 Deliverables for 2020. Focusing on key priorities and tangible results», який формулює 20 цілей, яких необхідно досягти до 2020 року.

Заходи з відзначення 10-ї річниці заснування ініціативи «Східне партнерство» відбуваються за участю лідерів держав-партнерів, Президента Європейської Ради Дональда Туска, Високого Представника/Міністра закордонних справ Європейської Комісії Федеріки Могеріні, Члена Європейської Комісії Йоганнеса Хана, представників європейських фінансових інституцій.

14 травня відбудеться Конференція високого рівня, присвячена обговоренню досягнень та майбутньому розвитку Східного Партнерства.

Протягом 2019 року в країнах ЄС та країнах-партнерах пройде низка заходів, присвячених 10-річчю Східного Партнерства.

Нагадаємо, що метою Ініціативи «Східне Партнерство» є надання сприяння країнам – партнерам у впровадженні реформ, у тому числі шляхом укладення угод про асоціацію, створення зон вільної торгівлі, лібералізації візового режиму між ЄС та країнами-партнерами, надання країнам-партнерам можливості обміну досвідом з імплементації внутрішніх реформ, сприяння стабільності та зміцненню довіри в регіоні. 

Реалізація ініціативи базується на принципах диференціації, спільної власності і відповідальності, а також на підході “більше за більше”, що означає чим більше бажання і дії на шляху реформування зі сторони країни-партнера,  тим більша підтримка зі сторони ЄС.

 

 rada.gov.ua
 

Офіційно: