Офіційно

«Українсько-норвезьке партнерство наповнюється конкретним змістом,» – Єгор Божок і Оле Хорпестад

Єгор Божок подякував Норвегії за незмінну політичну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, а також значну практичну допомогу нашій державі у контексті подолання наслідків триваючої агресії РФ, передусім, шляхом реалізації низки гуманітарних проектів на сході України.

Було відзначено активізацію торговельно-економічної співпраці між державами та зростання обсягів норвезьких інвестицій в економіку України, що, на думку співрозмовників, є позитивним ефектом імплементації реформ. У цьому зв’язку Єгор Божок висловив вдячність Уряду Норвегії за практичну допомогу в реалізації комплексу реформ, насамперед, у сфері зміцнення верховенства права.

Співрозмовники відзначили спільність позицій України та Норвегії щодо засудження незаконного кроку Кремля з «паспортизації» громадян України як чергового брутального порушення норм міжнародного права та зобов’язань РФ згідно Мінських домовленостей.

Єгор Божок та Оле Хорпестад обговорили перспективи подальших кроків з поглиблення двостороннього діалогу, зокрема проведення найближчим часом у Києві чергового раунду політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами України та Норвегії, а також установчого засідання українсько-норвезької робочої групи з питань ядерної безпеки.

 mfa.gov.ua
 

Офіційно: