Офіційно

Огляд головних тем «Голосу України» від 08 травня

Сьогодні у «Голосі України»:

Звернення Голови Верховної Ради України з нагоди Дня пам`яті та примирення

Нас довго намагалися розвести по різні сторони, але українців роз`єднати неможливо

Збройні Сили України є гарантом перетворень, які відбувалися і відбуваються в нашій державі

Гени мужності й відваги гартувались у боях

На багатьох надмогильних плитах досі напис: “Невідомий”

 

Звернення Голови Верховної Ради України з нагоди Дня пам`яті та примирення

8 травня Україна разом з усіма народами вільного світу вшановує День пам`яті та примирення. Це день капітуляції нацистської Німеччини у Другій світовій війні. У першу чергу – це день пам`яті за десятками мільйонів жертв Другої світової.

Схиляю голову перед ними і перед кожним солдатом, який з честю виконав свій військовий обов`язок і захистив свою країну. (читайте у «Голосі України» на 1 стор. >>> article/316801)

Нас довго намагалися розвести по різні сторони, але українців роз`єднати неможливо

У святкуванні Дня пам`яті та примирення взяли участь ветерани УПА, Радянської армії, бійці, які воюють в АТО. (читайте у «Голосі України» на 1, 4-8 стор. >>> article/316800)

Збройні Сили України є гарантом перетворень, які відбувалися і відбуваються в нашій державі

Про це заявив Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Донецької області.

Він повідомив, що звільнив генерал-лейтенанта Сергія Наєва з посади Командувача Об`єднаних сил та призначив на цю посаду генерал-лейтенанта Олександра Сирського. Петро Порошенко висловив переконання, що особовий склад під керівництвом Сергія Наєва виконав поставлені ним як Президентом завдання “на успішно”.

“Я гордий тим, що так сприймають українського воїна. Поки є український воїн – є мир. Якщо Росія активізує свої дії, то є ефективний і надійний захист”, – підкреслив Петро Порошенко. (читайте у «Голосі України» на 2 стор. >>> article/316788)

Гени мужності й відваги гартувались у боях

Коли у Полтавській обласній бібліотеці ім. І. Котляревського нещодавно представляли книгу Григорія Сердюка “Величний подвиг Козельщинського краю”, це дійство було найменше схожим на традиційну “лекційну” презентацію. Вийшла задушевна зустріч автора з давніми друзями, соратниками, однодумцями, нащадками героїв його твору та, власне, земляками. Тож не обійшлося без спогадів і роздумів не лише над написаним і прочитаним. Тим паче, що “дописувати” сторінки нашої недавньої минувшини, пов`язані з подіями Другої світової війни, вочевидь, доведеться ще не одному поколінню співвітчизників… (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/316753)

На багатьох надмогильних плитах досі напис: “Невідомий”

У Німеччині вже кілька років існує електронна база даних місць поховань і меморіалів радянських громадян на території ФРН. У ній – 4,1 тисячі місць поховань. Неймовірно, але з неї можна дізнатися не лише ім`я загиблого, а й обставини його смерті…

Як завжди, щороку цими днями – восьмого і дев`ятого травня – Німеччина вшановуватиме воїнів Радянської Армії, котрі полягли в боях на її території під час Другої світової війни. А також жертв нацизму – військовополонених, примусових робітників (і не лише радянських), закатованих, померлих від нелюдської праці та страждань у концентраційних, трудових таборах, тих, що загинули під час бомбардувань союзницькою авіацією. Квіти до місць їхнього вічного спочинку принесуть не лише представники колишніх радянських республік, а тепер уже незалежних країн, а й німецької влади, тутешніх недержавних організацій. (читайте у «Голосі України» на 6 стор. >>> article/316776)

 

Повний випуск «Голосу України» від 08.05.2019 на сайті http://www.golos.com.ua

 rada.gov.ua
 

Офіційно: