Офіційно

Робочий візит заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара до Чехії

На зустрічі з М.Грдінковою обговорено широкий спектр українсько-чеських двосторонніх відносин та їх перспективи після президентських виборів в Україні і наступних виборів до Європейського парламенту, в тому числі в частині розширення політичного діалогу високого рівня, європейської інтеграції України та співпраці в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство». Відбувся обмін думками щодо шляхів активізації торговельно-економічного співробітництва між двома країнами, а також можливості здійснення візиту в Україну Прем’єр-міністра Чехії А.Бабіша.

Цього ж дня М.Боднар провів зустріч з членами Групи дружби «Чехія-Україна» Палати депутатів Парламенту Чехії, обговоривши з ними ситуацію на Донбасі, триваючу агресію РФ проти нашої держави, розвиток торговельно-економічного та міжрегіонального співробітництва. Сторони відзначили активізацію за останній час міжпарламентської співпраці. В.Боднар висловив вдячність чеським депутатам за підтримку територіальної цілісності України.

Заступник міністра привернув увагу представників уряду і парламенту Чехії до чергового грубого порушення Росією норм міжнародного права і державного суверенітету України – незаконного рішення про видачу російських паспортів громадянам України. В.Боднар закликав Чеську Республіку підтримати у відповідь на агресивні дії Росії розширення проти неї секторальних санкцій та посилення міжнародного тиску з метою повернення Кремля у русло міжнародного права.

 mfa.gov.ua
 

Офіційно: