Офіційно

Країни-члени ГУАМ визначили подальшу діяльність Організації у 2019 році

23 квітня ц.р. під головуванням заступника Міністра закордонних справ України, Національного координатора В.Боднара відбулось засідання Ради національних координаторів країн – членів ГУАМ (Грузії, України, Азербайджану та Молдови), на якому було обговорено можливі перспективи співробітництва у період головування України протягом 2019 року. Делегація Азербайджану була представлена на рівні Заступника Міністра закордонних справ М.Меммед-гулієва.

Учасники зустрічі відзначили важливість продовження співпраці у рамках інших міжнародних платформ і організацій, та прийняли рішення затвердити відповідні плани взаємодії диппредставництв країн-членів ГУАМ. Також національні координатори обговорили основні підходи до розвитку взаємодії у форматі ГУАМ+, з Японією, Канадою та Міжнародним фондом Вишеградською четвіркою.

Серед іншого, було розглянуто стан галузевої співпраці між країнами-членами ГУАМ та рекомендовано провести засідання робочого органу зони вільної торгівлі Організації,  продовжити виконання Плану заходів з розвитку міжнародного транспорту по коридору ГУАМ, та підготувати проект Угоди про сприяння транзиту товарів і транспортних засобів територіями країн-членів Організації.

За результатами зустрічі країни-члени ГУАМ підтримали ініціативи України щодо проведення молодіжного форуму ГУАМ, затвердження «Молодіжного руху організації» та вдосконалення Статуту Організації.

 mfa.gov.ua
 

Офіційно: