Офіційно

Відбувся круглий стіл до 25-ї річниці створення Галузевого державного архіву СБ України

У Києві відбувся круглий стіл «Галузевому державному архіву Служби безпеки України 25 років: здобутки та перспективи». У заході, який  пройшов в інформаційному агентстві «Укрінформ», взяли участь представники провідних державних архівних та музейних установ, закладів вищої освіти, науковці, експерти та громадські діячі.

Учасники круглого столу обговорили основні результати ГДА СБУ за період його функціонування, а також завдання та виклики, які стоять сьогодні перед відомчою архівною установою.

Аналізуючи стан та перспективи розвитку архівної справи, директор ГДА Андрій Когут відзначив, що за оцінкою Інституту розвитку свободи інформації у 2018 році Архів СБУ посів перше місце в загальному підсумку оцінювання доступу до архівів «КГБ» серед пострадянських країн. Україна ж була визнана країною з найкращими умовами доступу та роботи з фондами «ЧК-ГПУ-НКВД-КГБ».

«До цього ми прийшли не відразу. Розсекречення архівів КГБ неодноразово переривалися спробами закрити доступ до цих документів. Довгий процес дискусій, розробки законодавства та прийняття спеціального Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» зрештою дали свої результати. Сьогодні Архів СБУ став своєрідною «меккою» для дослідників з усього світу. Вже почали виходити книги, які відкриють всю повноту історії XX століття як України, так і світу», – зазначив Андрій Когут.

Серед інших вагомих напрацювань ГДА СБУ також було відзначено вихід понад вісімдесяти видань архівних документів та випуск спільно з редколегією «Реабілітовані історією» сорока восьми номерів журналу «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ».

Прес-центр СБ України

 ssu.gov.ua
 

Офіційно: