Офіційно

РОБОТА МІСІЇ БЮРО ДЕМОКРАТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ І ПРАВ ЛЮДИНИ ОБСЄ СТАРТУВАЛА ІЗ ЗУСТРІЧІ З ЧЛЕНАМИ ЦВК

РОБОТА МІСІЇ БЮРО ДЕМОКРАТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ І ПРАВ ЛЮДИНИ ОБСЄ СТАРТУВАЛА ІЗ ЗУСТРІЧІ З ЧЛЕНАМИ ЦВК

6 лютого у Центральній виборчій комісії відбулася зустріч з Главою Місії Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ послом Пітером Тейлером та представниками Місії.

Центральну виборчу комісію на заході представляли Голова Комісії Тетяна Сліпачук, заступник Голови Комісії Євген Радченко, секретар Комісії Наталія Бернацька і заступник керівника Секретаріату Сергій Дубовик.

У вітальному слові Глава місії БДІПЛ ОБСЄ Пітер Тейлер розказав про першочергові кроки у роботі Місії, метою якої є моніторинг проведення виборів Президента України:

“Дякуємо за те, що відгукнулись на пропозицію про зустріч. Це, власне, найперша зустріч, яку ми проводимо в межах роботи Місії. Можна вважати, що це стартова точка для нашої подальшої діяльності. До речі, в Україні вже тринадцятий раз запускається такий проект. І, враховуючи успішну роботу раніше, сподіваємося, що будемо продовжувати цю традицію. Хочу зазначити, планується, що всього під час виборчого процесу будуть працювати 92 спостерігачі і близько 750 спостерігачів в день виборів, які підпорядковуватимуться центральному офісу у Києві”.

Робота Місії розпочалася у листопаді 2018 року з пошуку і підготовки спостерігачів. Активна робота стартувала 23 січня 2019 року. Наразі основна команда зібрана з сімнадцяти експертів з тринадцяти країн світу. Головний ракурс моніторингу буде зосереджений на дотриманні міжнародних і українських стандартів під час виборів Президента України. Під час роботи буде підготовлено два великих звіти – один за кілька тижнів до дня виборів і один через 2 місяці після виборів.

Пан Пітер Тейлер попросив розповісти про ключові етапи підготовки ЦВК до виборів Президента України.

“Участь міжнародних спостерігачів під час виборів Президента України має велике значення для України. Особливо в цей непростий для нас час. Ми вже пройшли кілька основних етапів виборчого процесу. ЦВК довелося у стислі терміни прийняти роз’яснення стосовно важливих проблем, які не узгоджувались у виборчому законодавстві з прийнятим законодавством, для прикладу, питання електронного декларування і закупівель. Радує, що ці роз’яснення були прийняті суспільством”, – сказала Тетяна Сліпачук.

Крім цього, Голова Комісії зазначила, що завершився один з основних етапів виборчого процесу – подання заяв на реєстрацію кандидатом на пост Президента України. Цього разу був побитий рекорд серед усіх виборів. Наразі вже побито і рекорд зареєстрованих кандидатів, що вносить кілька додаткових питань у бюджетуванні виборчого процесу, адже попередньо розрахунки велися за кількості 25 кандидатів.

За словами Голови, одним з блоків успішної роботи під час виборчого процесу стало підписання кількох надважливих меморандумів про співпрацю:

“ЦВК підписала меморандум з Міністерством внутрішніх справ, тому що саме на нього покладені важливі функції стосовно питань запобігання підкупу і порушень виборчого законодавства з боку як безпосередніх учасників, так і політичних партій і штабів кандидатів. Крім цього, неймовірно важливим кроком стало підписання меморандуму з Уповноваженою Верховної Ради з прав людини, адже питання голосування внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю і ще великої кількості громадян, які хочуть проголосувати, є нагальними. Тому ця співпраця ведеться дуже активно”.

Тетяна Сліпачук також додала, що для представників поліції спільно з Громадянською мережею “ОПОРА” і Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) проводяться тренінги і семінари з підготовки до роботи під час виборів.

Особливо важливим питанням, яким дуже переймається Комісія, є безпека громадян України під час виборів на території біля лінії розмежування. ЦВК тісно співпрацює з Міністерством оборони. Вже отримано інформацію від цивільно-військових адміністрацій Донецької і Луганської областей зі списком дільниць, які через безпекові причини не зможуть працювати. Наразі формується остаточна мапа дільниць.

Серед нововведень ЦВК Голова Комісії відзначила створення на сайті Державного реєстру виборців окремого розділу, де можливо побачити інформацію про кількість громадян, які змінили місце голосування. Вона оновлюється щодня. Також Тетяна Сліпачук зауважила на тому, що незабаром запуститься новий сайт з можливістю знайомитися з основною інформацією про роботу Комісії та можливістю переглядати всі засідання ЦВК онлайн.

Для представників Місії важливим стало і те, що Комісія проводить роботу з правоохоронними органами задля забезпечення безпеки міжнародних спостерігачів, залучаючи і навчаючи англомовних співробітників поліції.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

06.02.2019 р.

http://www.cvk.gov.ua

Офіційно: